Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Türkiye’deki en etkin İK yöneticilerinin yüzde 60’ı kadın

DataExpert katkıları ve BMI Business School tarafından yürütülen 2023 yılı ‘En Faal 50 CHRO’ araştırmasının sonuçları açıklandı. Liste, Türkiye iktisadının yüzde 65’ini temsil eden yöneticileri barındırıyor.

Türkiye’deki en etkin İK yöneticilerinin yüzde 60’ı kadın
19 Eylül 2023 - 0:30

Bu yıl binden fazla şirketin insan kaynakları alanındaki tesir ve yetkinlikleri kıymetlendirilerek hazırlanan listede yer alan en aktif İK yöneticilerinin yüzde 60’ını bayanlar oluşturdu. Bu oran geçen yılın listesinde yüzde 58’di. DataExpert Yönetici Ortağı Yasin Altunkaya, “Bu yıl öne çıkan İK yöneticilerinin yüzde 60’ını bayanlar oluşturuyor.

Kadınların iş dünyasındaki giderek artan tesiri, şirketlerin daha çeşitli ve yenilikçi bakış açılarına sahip olmasını; uyumlanmasını da hızlandırıyor. Ayrıyeten, farklı dallardan gelen İK başkanlarının iş birliği, sektörel çeşitliliği artırıyor ve bu da şirketlerin daha geniş bir perspektiften yararlanmasını sağlıyor.

İş dünyası hiç olmadığı kadar ‘çeşitlilik’ ve ‘kapsayıcılığı’ konuşurken bayanların da idare alanındaki tesirleri, katkıları ve temsilleri bu iki değerli bahse da elbet büyük katkı sağlıyor” dedi.

Listede Türkiye’nin en değerli şirketleri var

Listede bu yıl, Türk Hava Yolları, Yapı Merkezi Holding, Petrol Ofisi, OYAK, Arçelik, QNB Finansbank, Abdi İbrahim, Akkök Holding, Kordsa, Eczacıbaşı Topluluğu, Borusan, Migros, İş Bankası, TÜPRAŞ, Yapı Kredi, Alarko, Kale, Koç Holding, Enerjisa üzere ulusal ve milletlerarası ölçekte faaliyet gösteren şirketlerin İK önderleri yer buldu.

En Faal 50 CHRO’ya mükafatları, 9 Ekim’de İstanbul’da gerçekleşecek CHRO Summit 2023’te verilecek. İnsan kaynakları ve idare alanından değerli fikir liderleri ve karar alıcılara konut sahipliği yapacak

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER