Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Beefull elektrikli araç şarj istasyonları ile hem ekonomik ve hem de çevre dostu ulaşım

Elektrikli araç ve şarj istasyonları sayısı Türkiye genelinde süratle artarken kesimin öncü markası olma maksadıyla süratle büyüyen Beefull, 2023 yılı sonuna kadar toplam araç şarj istasyonları sayısını 500’e çıkarmayı planlıyor.

Beefull elektrikli araç şarj istasyonları ile hem ekonomik ve hem de çevre dostu ulaşım
25 Eylül 2023 - 12:30

Günümüzde daha ekonomik ve etraf dostu bir ulaşım aracı olan elektrikli arabalara (EV) olan talep her geçen gün artarken Türkiye genelinde elektrikli araç şarj istasyonlarının sayısı da katlanarak büyüyor. Türkiye’de elektrikli araç şarj istasyonu markaları ortasında kesim tecrübesi ile öne çıkan ve bu yılın sonuna kadar toplam araç şarj istasyonu sayısını 500’e ulaştırmayı planlayan Beefull, elektrik şarj istasyonu altyapı operasyonları ile mühendisliği konusunda uzman takımı ve yazılım gücü ile fark yaratıyor.

AC (alternatif akım) ve DC (doğru akım) Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ile paylaşımlı powerbank hizmetini tıpkı taşınabilir uygulamada bir ortaya getiren dünyadaki birinci ve tek marka olarak, “paylaşımlı güç ağı” mottosu ile bölüme adım attıklarını söyleyen Beefull Pazarlama Müdürü Elif Cerit, “Dijitalleşmenin ve sürdürülebilirliğin hayati ehemmiyet taşıdığı yeniçağda bu iki başlığı içinde barındıran, paylaşımlı powerbank noktalarımız ve elektrikli araç şarj istasyonları hizmetini birlikte sunuyoruz. Herkesin güce kolay ve süratli ulaşımını hedeflediğimiz bu yolda; kamu, sıhhat ve eğitim kurumları, konut, site, iş merkezi ve plazalar, akaryakıt istasyonları, otoparklar, oto galeriler, oto servisleri, alışveriş merkezleri, dinlenme tesisleri, otel, kafe, hastane ve havalimanlarında elektrikli araç şarj istasyonlarımızla yerimizi almaya devam ediyoruz. Burada bizi kesimimizde farklılaştıran ana ögesi bölümdeki tecrübemizi yeni teknolojilerle buluşturmamız yani uzmanlığımızı e-mobilite boyutuna taşıma vizyonumuz diye özetleyebilirim. Tek taşınabilir uygulamadan denetim edilebilen paylaşımlı powerbank noktalarımız ve elektrikli şarj istasyonlarımız aslında bu kelamını ettiğim inovatif bakış açısını en güzel halde söz ediyor. Taşınabilir uygulamamızı indiren tüketicilerimiz, uygulama içerisinde bulunan harita üzerinden en yakın istasyona çok kolay bir formda ulaşıyor. Elektrik kablosunu araca bağlayıp, QR kodu okutarak uygulama üzerinden süratlice şarj sürecini yapabiliyor. Bu ortada 7/24 davet merkezi hizmeti ile de muhtaçlığa uygun teknik dayanak sağlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“Şarj istasyon sayımız 500’e ulaşacak”

Küresel ısınmanın tesirlerinin toplumların günlük ömründe gözlenir hale geldiğine işaret eden Elif Cerit, “Sürdürülebilirlik konusunun, artık bireylerin günlük hayatlarındaki satın alma kararlarını etkilemesi de elektrikli araç dönüşümünü hızlandırıyor. Elektrikli araçlarda en büyük bariyer olarak görülen menzil ve şarj istasyonu konusunda kıymeti adımlar atıldı. Son yıllarda ortalama 200-350 km menzile sahip elektrikli araçlar şu sıralar 500-600 km menzile ulaşmış durumda. Yapılan Ar-Ge çalışmaları ile bu menzil sorunu süratle giderilmeye başlandı. Şarj istasyonlarının sayısı, biz ve bizim üzere markaların süratli yaygınlaşması sayesinde

sürekli artmakta. EPDK’nın son olarak açıkladığı datalara nazaran Türkiye genelinde şarj edilebilir elektrikli araç sayısı 27 bini aşarken, şarj noktası (soketli) sayısı 8 bini, elektrikli araç şarj istasyonu sayısı da 3 bin 790’ı aştı. Bu pazarda faal olarak yer alan şirketimizin amacı şarj istasyonu sayımızı bu yılın sonunda 500’e çıkarmak” sözünü kullandı.

“Özel kampanyalarla pek çok fırsat sunuyoruz”

Beefull olarak elektrikli araç sahibi tüketicilerin süratle meskenlerine ferdî şarj satın almalarını desteklediklerini söyleyen Cerit, “Müşteri tecrübesini ön planda tutan taşınabilir uygulamamız ile müşterilerimize yönelik düzenlediğimiz özel kampanyalarımızla pek çok fırsat sunuyoruz. Elektrikli araç şarj ağı işletmeciliğine başvuran yatırımcılara yazılım, donanım ve suram hususlarında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Şarj istasyonun tedariği, suramı, devreye alma, bakım ve tamir, markaya özel taşınabilir uygulama, ödeme sistemi entegrasyonu üzere her alanda özetle lisans müracaat sürecinden platform idaresine, istasyon kurulumundan davet merkezi sürecine kadar uçtan uca bir danışmanlık ile müşterilerimizin yanında yer almaktayız. Bu ortada elektrikli araç kullananların hayatını kolaylaştırmak için web sitemizde “enerjini hesapla” ve “şarj dolum sürelerini” gösteren özel uygulamalarımız da var. Web sitemizde “enerjini hesapla” başlığı ile çıkan seçeneği tıklayanlar elektrikli araç modelini ve yılda kaç kilometre yaptıklarına yönelik bilgileri girerek, AC ve DC şarj aygıtları ile dolum bedellerini ve karlarını görebiliyor. Tıpkı halde “şarj dolum süresi” seçeneğini kullanarak araçlarının modellerine nazaran AC ve DC şarj ile dolum müddetlerini çok süratli bir halde öğrenebiliyorlar” diye konuştu.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER