Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

ebebek’in halka arz sonuçları açıklandı: 4 milyon yatırımcıdan talep

ÜNLÜ Menkul Bedeller AŞ (ÜNLÜ & Co) liderliğinde gerçekleştirilen ebebek halka arzına yaklaşık 4 milyon yatırımcı katıldı. Toplam talep ise 7,7 kat oldu.

ebebek’in halka arz sonuçları açıklandı: 4 milyon yatırımcıdan talep
04 Eylül 2023 - 12:30

ÜNLÜ Menkul Pahalar AŞ (ÜNLÜ & Co) liderliğinde gerçekleştirilen, anne bebek bölümünün öncü firması ebebek’in halka arz sonuçları açıklandı.

Ebebek şirketinin halka arzı, toplamda 40 milyon TL nominal bedelli hisselerin satışıyla sonuçlandı. Toplam halka arz büyüklüğü 1.860 milyon TL olarak gerçekleşti.

46,50 TL fiyattan talep toplayan ebebek halka arzına 3 milyon 917 bin 194 yatırımcıdan, tahsisat fiyatının 7,7 katı talep geldi. Halka arz sonrası ebebek’in halka açıklık oranı yüzde 25 oldu.

Yatırımcı dağılımı nasıl?

ÜNLÜ Menkul Kıymetler liderliğinde 29, 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerinde 46,50 TL’den halka arz edilen ebebek paylarının yüzde 48’i yurt içi ferdi yatırımcılara, yüzde 2’i şirket çalışanlarına, yüzde 25’i yurt içi kurumsal yatırımcılara ve yüzde 25’i yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

ÜNLÜ & Co İdare Konseyi Lideri ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, konsorsiyum liderliğini üstlendikleri, yatırımcılardan rekor ilgi gören ebebek halka arzıyla başarılarına bir yenisini daha eklediklerini kaydetti.

Ünlü şunları kaydetti: “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında esaslı ve deneyim dolu geçmişimizle yeni halka arzlarda daha fazla sayıda liderlik vazifesi alarak ülke iktisadının büyümesine katkı vermeyi hedefliyoruz. Gelecekte de liderlik vizyonumuzla sermaye piyasalarında kıymetli roller üstlenmeye devam edeceğiz. Borsamızda şirketlerimizin sayısının çoğalmasını hem süreç hacminin artması hem de yabancı yatırımcıların ilgisini çekmesi açısından kıymetli görüyoruz.

Şirketlerimizin halka arz konusundaki stratejik teşebbüsleri, onlara kurumsallaşma süreçlerinde ivme kazandırıyor, şirketlerin müşterileri, tedarikçileri ve finans kuruluşları nezdinde kredibilitelerinin artmasına yardımcı oluyor. Halka arzla şirketler sermayelerini daha da kuvvetlendirerek gerek ulusal gerekse milletlerarası şirketlerle rekabet konusunda değerli bir avantaj sağlıyor. Bu süreçte şirketlerimizin yanında olduğumuz için gurur duyuyoruz. ebebek halka arzında birlikte çalıştığımız 40 aracı kuruma kıymetli katkıları için teşekkür ediyoruz.”

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER