Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Petrol Haziran’dan bu yana ilk haftalık kaybına yöneldi

Petrol, Çin’deki ekonomik zayıflığa ait kaygılar ve ABD’de potansiyel olarak daha da sıkı para siyasetinin bir ortaya gelerek piyasa belirtilerini gölgelemesiyle Haziran ayından bu yana birinci haftalık kaybına yöneldi.

Petrol Haziran’dan bu yana ilk haftalık kaybına yöneldi
18 Ağustos 2023 - 7:48

ABD ham petrolü, Çin’den gelen zayıf ekonomik dataların petrol de dahil olmak üzere riskli varlıklar üzerinde baskı oluşturmasıyla bu hafta yaklaşık yüzde 3’lük bir düşüş ile varil başına 80 doların üzerinde süreç gördü. Bu, ABD stoklarının Ocak ayından bu yana en düşük düzeye gerilemesi ile daha sıkı bir ham petrol piyasasına dair işaretleri gölgede bıraktı.

ABD’de Fed siyaset yapıcıları, enflasyonu dizginlemek, Hazine getirilerini yükseltmek ve doları desteklemek için faiz oranlarını artıramayacaklarının sinyalini verdiler. ABD para ünitesi, denizaşırı alıcılar için emtiaların cazibesini azaltan bir yıldan fazla bir müddettir en uzun devir olan beşinci haftalık yararına gerçek ilerliyor.

Ham petrol fiyatları, büyük ölçüde OPEC+’nın üyeleri Suudi Arabistan ve Rusya’nın arz kesintilerine bağlı olarak Haziran’daki düşük düzeylerinden değerli ölçüde yüksek kalmaya devam ediyor. Bu, Memleketler arası Güç Ajansı da dahil olmak üzere birçok gözlemcinin yıl bitmeden daha sıkı istikrarlar ve daha yüksek fiyatlar kestirim etmesine yol açtı. Bununla birlikte, Citigroup, tüketim hayal kırıklığına uğradıkça ve arz arttıkça petrolün zayıflayacağına karşı çıktı.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER