Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Kerevitaş’tan yılın ilk yarısında 6,3 milyar liralık ciro

Kerevitaş’ın 2023’ün birinci yarısında konsolide cirosu, geçen yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 20 artarak 6,3 milyar liraya yükseldi

Kerevitaş’tan yılın ilk yarısında 6,3 milyar liralık ciro
18 Ağustos 2023 - 0:12

Şirket açıklamasına nazaran, yılın birinci yarısında 1,34 milyar lira brüt kar ve 735 milyon lira FAVÖK elde eden Kerevitaş’ın, birinci 6 aylık ihracatı ise 709 milyon lira oldu.

Margarin kategorisinde 5 kıtada 40’ı aşkın ülkeye ihracat yapan şirket, Türkiye yağ ihracatının yüzde 34’ünü tek başına gerçekleştirdi.

Kerevitaş’ın markası SuperFresh ikinci çeyrekte yüzde 41 ciro pazar hissesi ile dondurulmuş besin alanındaki liderliğini korudu. Kerevitaş, margarin pazarında ise yüzde 65,9 ciro hissesi ile başkan pozisyonunu güçlendirirken, Ülker Bizim Yağ yüzde 33 ciro hissesi ile paket segmentinde, Ülker Teremyağ ise yüzde 55 ciro hissesiyle kase margarin segmentinde liderliklerini sürdürdü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kerevitaş Üst Yöneticisi (CEO) Mert Altınkılınç, kuruldukları birinci günden bu yana dondurulmuş besin ve yağ pazarında müşterilerine kaliteli, sağlıklı ve sağlam eserler sunmak için çalıştıklarını belirterek, “Türkiye’de sürdürdüğümüz istikrarlı büyümemizin yanı sıra güçlü ihracatımızla eserlerimizi tüm dünyayla buluşturuyoruz. 2023 yılının birinci 6 ayındaki finansal sonuçlarımız bu başarılı performansımızı kanıtlıyor. Öbür taraftan, inovasyon odaklı sürdürülebilirlik projelerimizle bölümü dönüştürmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki devirde de faaliyet gösterdiğimiz geniş ekosistemde paydaşlarımız için yarattığımız kıymetle sürdürülebilir başarımızı devam ettireceğiz.” sözünü kullandı.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER