Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Kerevitaş cirosunu 6,3 milyar TL’ye yükseltti

Kerevitaş’ın yılın birinci yarısında konsolide cirosu, geçen yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 20 artarak 6,3 milyar TL’ye yükseldi. Tıpkı devirde 1,34 milyar TL brüt kâr ve 735 milyon TL FAVÖK elde eden şirketin birinci 6 aylık ihracatı ise 709 milyon TL oldu.

Kerevitaş cirosunu 6,3 milyar TL’ye yükseltti
18 Ağustos 2023 - 1:48


Kerevitaş’ın yılın birinci yarısında konsolide cirosu, geçen yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 20 artarak 6,3 milyar TL’ye yükseldi. Birebir devirde 1,34 milyar TL brüt kâr ve 735 milyon TL FAVÖK elde eden şirketin birinci 6 aylık ihracatı ise 709 milyon TL oldu.

Dondurulmuş besin ve margarin bölümlerinde Türkiye’de pazar başkanı olan Kerevitaş, inovasyon ve sürdürülebilirlik odaklı büyüme performansını sürat kesmeden sürdürdü. Margarin kategorisinde 5 kıtada 40’ı aşkın ülkeye ihracat yapan Kerevitaş, Türkiye yağ ihracatının yüzde 34*’ünü tek başına gerçekleştirdi. 

Kerevitaş’ın markası SuperFresh ikinci çeyrekte yüzde 41** ciro pazar hissesi ile dondurulmuş besin alanındaki liderliğini korudu. Kerevitaş, margarin pazarında ise yüzde 65,9 ciro hissesi ile önder pozisyonunu güçlendirirken; Ülker Bizim Yağ yüzde 33*** ciro hissesi ile paket segmentinde, Ülker Teremyağ ise yüzde 55**** ciro hissesiyle kase margarin segmentinde açık orta liderliklerini sürdürdü. 

“Faaliyet gösterdiğimiz geniş ekosistemde yarattığımız pahayla liderliğimizi koruyoruz” 

Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç ilk yarıyıl finansal sonuçlarını kıymetlendirdi: “Kurulduğumuz birinci günden bu yana dondurulmuş besin ve yağ pazarında müşterilerimize kaliteli, sağlıklı ve emniyetli eserler sunmak için çalışıyor, Türkiye’de sürdürdüğümüz istikrarlı büyümemizin yanı sıra güçlü ihracatımızla eserlerimizi tüm dünyayla buluşturuyoruz. 2023 yılının birinci altı ayındaki finansal sonuçlarımız bu başarılı performansımızı kanıtlıyor. Öteki taraftan, inovasyon odaklı sürdürülebilirlik projelerimizle dalı dönüştürmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki devirde de faaliyet gösterdiğimiz geniş ekosistemde paydaşlarımız için yarattığımız kıymetle sürdürülebilir başarımızı devam ettireceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER