Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

China Evergrande ABD’de iflas mahkemesine başvurdu

China Evergrande, ABD’de iflas mahkemesinde alacaklılardan korunma müracaatında bulundu.

China Evergrande ABD’de iflas mahkemesine başvurdu
18 Ağustos 2023 - 7:12

İki yıl evvel temerrüde düşmesi ülkedeki daha geniş bir emlak borç krizini hızlandıran emlak devi China Evergrande Group, Perşembe günü New York’ta iflas mahkemesinde alacaklılardan korunma müracaatında bulundu.

Şirket, ABD iflas yasasının, yine yapılandırma sürecinden geçen ABD dışındaki şirketleri, onları dava etmeyi yahut ABD’deki varlıklarını dondurmak isteyen alacaklılardan koruyan 15’nci kısmı kapsamında müdafaa talep etti.Çinli konut inşaatçısının 15. Kısım dilekçesi, Hong Kong, Cayman Adaları ve İngiliz Virgin Adaları’nda devam eden yine yapılandırma görüşmelerinin tanınmasını istediğine atıfta bulunuyor.

Uluslararası borç yine yapılandırma muahedeleri, bazen bir sürecin sonuçlandırılması sırasında Kısım 15’in doldurulmasını gerektirir. Geçen yıl, Pekin merkezli geliştirici Çağdaş Land China Co., 250 milyon dolarlık bir tahvili geri ödeyemediği ve bir offshore borç yine yapılandırma mutabakatıyla devam edeceğini söyleyerek Kısım 15’te iflas müracaatında bulundu.

Evergrande’nin yazgısının Çin’in 60 trilyon dolarlık mali sistemi üzerinde geniş tesirleri var ve ülkenin şimdiye kadarki en büyük tekrar yapılanmalarından biri olacak. 300 milyar doları aşan yükümlülüklerinin büyüklüğü, sürecin muhakkak uzun olacağı manasına geliyor.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER