Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

SPK’dan Aselsan’ın bedelsiz sermaye artırımına onay

SPK Naturelgaz Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 115 milyon liralık, Aselsan’ın 2 milyar 280 milyon liralık, Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi AŞ’nin 162,8 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı onaylandı.

SPK’dan Aselsan’ın bedelsiz sermaye artırımına onay
17 Ağustos 2023 - 1:24

Sermaye Piyasası Şurası (SPK), Kuzu Küme Gayrimenkul Yatırım Paydaşlığı AŞ’nin halka arzını onayladı.

SPK haftalık bültenine nazaran, şura, Kuzu Grup’un 20,76 liradan halka arz müracaatına onay verdi.

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 115 milyon liralık, Aselsan’ın 2 milyar 280 milyon liralık, Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi AŞ’nin 162,8 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı onaylandı.

Inveo Yatırım Holding’in 500 milyon liralık, Creditwest Faktoring’in 190 milyon liralık, Çağdaş Faktoring’in 649,2 milyon liralık, Deniz Faktoring’in 800 milyon liralık, Atılım Faktoring’in 49 milyon liralık, Sümer Faktoring’in 200 milyon liralık, Alternatifbank’ın 3,5 milyar liralık, Faal Yatırım’ın 6 milyar liralık borçlanma aracı ihraç müracaatına müsaade verildi.

Re-Pie Portföy İdaresi AŞ İştirak Karma Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu’nun kuruluşuna müsaade verilmesi ve katılma hisselerinin ihracına ait ihraç dokümanı onaylandı.

Vera Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık AŞ, SPK’nin “Makine ve Ekipmanları Değerlemeye Yetkili Kuruluşlar” listesine alındı.

İdari para cezaları ve cürüm duyuruları

SPK, Naturelgaz Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında yapılan inceleme sonucunda şirkete, “mevcut idare şurası üye sayısına nazaran bağımsız idare şurası üye sayısının ilgili bildiride belirlenen sayının altında olması” nedeniyle 155 bin 567 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) ve ilgili mevzuat kapsamında yapılan incelemeler sonucunda bir isme 155 bin 567 liralık; Konya Çimento Sanayii AŞ (KONYA) hisse piyasasında 21 Eylül-17 Kasım 2022 periyodunda ve Inveo Yatırım Holding AŞ (INVEO) hisse piyasasında 5-8 Eylül 2022’de gerçekleştirilen süreçler ile ilgili olarak öteki bir isme 2 milyon 251 bin liralık idari para cezası uygulandı.

Kurul, yapılan incelemeler sonucunda “utrfx” uzantılı internet sitelerinin içerik sağlayıcıları ile 5 isim hakkında kabahat duyurusu yapılmasını kararlaştırdı.

Türkiye’de yerleşik şahıslara yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı süreç yaptırıldığı belirlenen 31 internet sitesine erişimin engellenmesi için Sermaye Piyasası Kanunu’nun 99. hususunun dördüncü fıkrası uyarınca türel süreçlerin yapılması kararı alındı.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER