Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Tosyalı, Cezayirli Sonelgaz’ın doğalgaz boru ihalesini aldı

Türkiye’nin küresel çelik üreticisi Tosyalı’nın Cezayir’deki şirketi Tosyalı Algerie, Cezayir elektrik ve doğalgaz dağıtımından sorumlu kamu kurumu Sonelgaz’ın doğalgaz boru ihalesini aldı. 

Tosyalı, Cezayirli Sonelgaz’ın doğalgaz boru ihalesini aldı
16 Ağustos 2023 - 0:48

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran; yalnızca mahallî firmaların katılabildiği bu ihalede, Cezayir’in ayrılmaz bir modülü olan Tosyalı Algerie, erken termin ve rekabetçi fiyat özellikleriyle lokal bir üretici olarak tercih edildi.

İhale sonucu 711x 9,5mm , X70M PSL2 kalitede toplam 70 km, dışı 3LPE, içi FCE kaplı gaz borusu (standart API 5L PSL2) 3 ay içerisinde Sonelgaz’a teslim edilecek. Bu proje doğalgaz borusu kategorisinde Tosyalı Algerie’nin Cezayir’de tedarikini yaptığı birinci iş olarak da öne çıkıyor.

Tosyalı Algerie’nin ayrıyeten bu tesisle entegre olarak 200 bin DWT geminin bile yanaşabileceği ülkenin en büyük limanının alt yapısını yaparak işletmeye başladığı söz edildi.

Dördüncü etap yatırımı devam eden Tosyalı Algerie’nin tüm yatırımları tamamlandığında 8,5 milyon tona ulaşan yassı ve uzun mamul kapasiteli bir sanayi kompleksine dönüşeceği kaydedildi. Cezayir’in hidro-karbona dayalı bölümleri dışında, endüstrideki en büyük şirketi ve ihracatçısı olan Tosyalı Algerie üretime başladığı 2013 yılından bu yana ülkenin demir-çelik muhtaçlığını karşılamaya devam ediyor.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER