Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İş dünyası, ‘100 Yüze İnsan’ kongresinde bir araya gelecek

Odağına fırsat eşitliği, sürdürülebilirlik, değişen çalışma hayatı ve insanı alan PERYÖN, 31’inci İnsan İdaresi Kongresini 4-5 Ekim tarihlerinde İstanbul’da düzenleyecek. Cumhuriyet’in 100’üncü yılında “100 Yüze İnsan” temasıyla gerçekleştirilecek kongreye iştirak için müracaatlar başladı.

İş dünyası, ‘100 Yüze İnsan’ kongresinde bir araya gelecek
16 Ağustos 2023 - 0:12

Türkiye’de insan idaresi alanında kurulmuş birinci sivil toplum kuruluşu olan ve 50 yıldır ‘şimdi ve gelecek için daha yeterli bir çalışma hayatının oluşturulmasına liderlik etmek’ misyonuyla çalışan Türkiye İnsan İdaresi Derneği (PERYÖN), İK idaresi alanındaki kongrelerine devam ediyor.

Bu yıl 31’inci kere İnsan İdaresi Kongresi düzenleyecek olan dernek, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında kongrenin temasını “100 Yüze İnsan” olarak belirledi. “Bu yılki kongremizin farklı bir değer var, yüreklerimizde apayrı bir heyecan taşıyoruz” diyen PERYÖN İdare Heyeti Lideri Ebru Taşçı Firuzbay, kongrenin bu yıl Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılında düzenlenmesinin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Firuzbay, 4-5 Ekim 2023 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenecek kongre ile ilgili şu bilgileri verdi: “‘Gelişen İnsan’, ‘Yenilenen İnsan’ ve ‘Dijitalleşen İnsan’ alt başlıklarında sürdürülebilirliği, çeşitliliği, kapsayıcılığı, çalışan bağlılığını, dengeyi, dijitalleşmeyi, yapay zekâyı, etiği, yeni çalışma trendlerini, son gelişmelerin farklı kesimler üzerine tesirlerini ve çok daha fazlasını konuşacağız.

Ufuk açan konuşmacılar, heyecan verici başlıklar ve sürprizler eşliğinde bir ortaya gelecek, birlikte öğrenecek, yenilenecek, güncellenecek ve çalışma hayatının yarınını şekillendirmek üzere bir ortaya geleceğiz.” ‘Odağım İnsan’ diyen tüm iş dünyasını ekim ayında kongreye beklediklerini söz eden Firuzbay, 2022 yılında kongrede bin 300 iştirakçiyi ağırladıklarını kaydetti.

Hedef: Çalışma hayatını iyileştirmek

Düzenlediği İnsan İdaresi Kongresi üzere etkinliklerle dalın nabzını tutmayı hedefleyen PERYÖN, Beşere Bedel Mükafatları ile ‘insan’a bedel veren çalışmaları onurlandırarak örnek uygulamaların yaygınlaşmasına takviye oluyor. PERYÖN Akademi bünyesinde insan kaynağı idaresi alanında mesleksel yeterliliğin artmasına katkı sağlarken, Strateji Turnuvası üzere etkinliklerle de çalışanların stratejik liderlik yetkinliklerinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Deneğin yaklaşık 2 bin kurumsal ve ferdî üyesi bulunuyor. “Fırsat eşitliği, toplumsal cinsiyet eşitliği, sürdürülebilirlik, dijitalleşme, değişen çalışma hayatı ve insan odaklılık en önemli odaklandığımız mevzular arasında” diyen PERYÖN İdare Heyeti Lideri Ebru Taşçı Firuzbay, “Diğer sivil toplum kuruluşları, özel kesim ve kamu işbirliği ile düzenlediğimiz projeler aracılığıyla toplumsal yarar sağlarken, alanında uzman isimlerin katkısıyla çalışma hayatının uygunlaştırılması için siyaset teklifleri üretiyoruz. 1979’dan bu yana EAPM (European Association for People Management) üyesi olan derneğimizin çalışmaları İç Anadolu, Ege, Güney Marmara şubeleri ve Gaziantep, Akdeniz temsilcilikleri ile Türkiye geneline yayılıyor” diyerek kelamlarını tamamladı.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER