Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Emlak Katılım yılın ilk yarısında 3,01 milyar TL kar elde etti

Emlak Katılım’ın yılın birinci yarısında net karı 3,01 milyar TL’ye, faal büyüklüğü ise 128,4 milyar TL’ye ulaştı.

Emlak Katılım yılın ilk yarısında 3,01 milyar TL kar elde etti
15 Ağustos 2023 - 0:12

Emlak İştirak’ten birinci altı aylık finansal sonuçlara ait yapılan açıklamaya nazaran, bölüme gibisi olmayan eserler kazandırmanın yanı sıra amaçları doğrultusunda istikrarlı bir biçimde ilerleyerek, büyümeye devam eden bankanın, 2023 yılının birinci yarısındaki net karı 3,01 milyar TL olarak gerçekleşti.

2023 yılının birinci yarısında bankanın faal büyüklüğü, yıl sonuna nazaran yüzde 28, geçen yılın birebir periyoduna nazaran ise yüzde 115,6 artış göstererek 128,4 milyar TL oldu.

Haziran sonu prestijiyle nakdi finansman hacmi yıl sonuna nazaran yüzde 18,9 artışla 52,6 milyar TL, gayri nakdi finansman hacmi ise yüzde 35 artışla 14,1 milyar TL olarak gerçekleşen Emlak İştirak, böylece ülke iktisadına 66,8 milyar TL katkı sağlamış oldu. Bankanın toplanan fonları birinci yarıda, yıl sonuna nazaran 20,7 milyar TL artışla 99,9 milyar TL olurken, öz kaynak büyüklüğü birebir devirde yüzde 44 artarak 8,6 milyar TL ve sermaye yeterlilik oranı ise 29,7 düzeyinde gerçekleşti. İkinci çeyrek prestijiyle çalışan sayısı bin 386’ya ulaşan bankanın şube sayısı da 97’ye çıktı.

Emlak İştirak, Türkiye’de birinci olma niteliği taşıyan eser ve hizmetlere imza attı

Emlak İştirak, Türkiye’de birinci sefer uygulanan “Proje Tercihli Özel Fon Havuzu”, “Kazandıran Çeyrek Hesap”, “Getirisi Katılma Havuzuna referanslı Sukuk İhracı”, “Ortaklığa ve Risk Paylaşımına Dayalı Sukuk İhracı”, “Yeşil Sukuk İhracı”, “Eser Mukavelesine Dayalı Yeşil Sukuk İhracı” ve “Katılım Temelli Portföy Saklama” üzere öncü tahlilleri dala kazandırmaya devam ediyor.

Yılın birinci yarısında hedeflediği düzeyin üzerinde bir performans sergileyen banka, faaliyete başladığı günden bugüne kesime kazandırdığı yeni eserlerle fark oluşturarak hizmetlerini yaygınlaştırmayı sürdürüyor. Emlak İştirak, gelecek periyotlarda de misyonuna uygun çerçevede, dijital kanallarını daha faal kullanarak, yenilikçi eser ve hizmetlerini çeşitlendirmeye, müşteri kitlesiyle birlikte hizmet ağını genişletmeye, iktisada ve istihdama katkı sunmaya sürat kesmeden devam etmeyi hedefliyor.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER