Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Asya piyasalarında, Japonya verisinin beklentileri aşmasıyla karışık seyir

Asya-Pasifik piyasalarında, Japonya’da ülkenin ikinci çeyrek gayri safi yurtiçi hasılasının beklentileri aşmasının akabinde karışık seyir.

Asya piyasalarında, Japonya verisinin beklentileri aşmasıyla karışık seyir
15 Ağustos 2023 - 7:00

Asya-Pasifik piyasaları, Salı günü Çin’den gelecek Temmuz ayı sanayi üretimi ve perakende satış sayılarını yayınlayacak olan kıymetli ekonomik bilgiler öncesinde karıştı.

Japonya’da Nikkei 225 yüzde 0,62 yükselirken, ülkenin ikinci çeyrek gayri safi yurtiçi hasılasının beklentileri aşmasının akabinde Topix yüzde 0,48 yükseldi.

Ekonomistlere nazaran, iktisat çeyreklik bazda yüzde 1,5 ve yıllık bazda yüzde6 büyüdü; sırasıyla yüzde 0,8 ve yüzde 3,1’lik beklentiler.

Avustralya’da S&P/ASX 200 yüzde 0,42 yükseldi. Yatırımcılar, Avustralya Merkez Bankası’nın Ağustos ayındaki para siyaseti toplantısı tutanaklarını izliyor olacak ve burada beklenmedik bir biçimde gösterge oranlarını yüzde 4,1’de tuttu.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi kayıplarını artırdı ve yüzde 0,96 düştü, Çin ana karası piyasaları için bir gösterge endeksi olan CSI 300 marjinal düştü. Güney Kore piyasaları resmi tatil nedeniyle kapalı.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER