Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Sıcaklık 8-10 derece artacak

Geçen hafta yurdun büyük kısmında mevsim normallerinde seyreden sıcaklıklar bu hafta artıyor. Sıcaklıkla rbu hafta mevsim normallerinin 8 ila 10 derece üzerinde seyredecek. Termometreler Ankara’da 39, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 45 dereceyi gösterecek.

Sıcaklık 8-10 derece artacak
14 Ağustos 2023 - 11:00

Basra’dan gelen ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde tesirli olan sıcak hava dalgası, yurdun iç bölümlerinde de tesirli olacak. Sıcaklık hafta boyunca artacak. Pazartesi günü İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bolu, Trabzon, Rize, Artvin etraflarında kısa müddetli sağanak geçişi olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Kestirim Uzmanı İlker Koç, yurdun büyük kısmında hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 8 ila 10 derece üzerine çıkmasını beklediklerini ve sıcak hava dalgasının cuma gününe kadar süreceğini açıkladı.

Marmara Bölgesi, Ege ve Akdeniz’in kıyı kısımlarında hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyredecek. Yurdun büyük kısmında cumaya kadar yağış beklenmiyor.

Yurdun kimi kısımlarında sağanak bekleniyor

İlker Koç kısa periyodik yağış geçişlerinin beklendiği vilayetleri aktardı:

“Pazartesi günü yalnız İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bolu, Trabzon, Rize, Artvin etraflarında kısa müddetli sağanak geçişinin olmasını bekliyoruz. Salı İstanbul, Trabzon, Rize ve Artvin’in kıyı bölümlerinde, çarşamba ise Trabzon, Rize ve Afyonkarahisar hududunda kısa periyodik sağanak geçişi yaşanacak.”

3 büyükşehirin hava sıcaklıkları

Sıcaklık İstanbul’da 30, İzmir’de 33 derece olacak. Üç büyük ilin en sıcağı ise Ankara…

Ankara’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin 10 derece üzerine çıkarak 39 dereceleri bulması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise sıcaklığın 45 dereceyi bulması bekleniyor.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER