Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Uraloğlu, ‘İstanbul’un taksi ihtiyacı’nda İBB’yi işaret etti

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, dolmuştan taksiye dönüşümde sürecin İBB tarafından tamamlanması gerektiğini belirtirken, ‘yeni taksi ihtiyacının’ sürecin sonunda saptanacağını söyledi. 

Uraloğlu, ‘İstanbul’un taksi ihtiyacı’nda İBB’yi işaret etti
13 Ağustos 2023 - 9:48

Türkiye’nin en kalabalık kenti, turistlerin de en çok ziyaret ettiği kent olan İstanbul’da vatandaşların taksi bulma sorunu devam ediyor. Yıllardır devam eden probleme karşı şimdi tahlil bulunmuş değil.

Hürriyet’e konuşan Bakan Uraloğlu, İstanbul’un taksi problemine yaklaşırken “Bu iş mahallî idareye mi fayda, merkezi hükümete mi yarar” yaklaşımında olmadıklarını söz etti.

Bakan, “Sorunun çözülmesini istiyoruz. En kıymetli önceliğimiz vatandaşımızdır. Vatandaşa yarasın yeter” dedi.

Uraloğlu, “İstanbul’a taksi yetmiyor. Sayısının artması gerekiyor. Hükümetin bu bahiste zorluk çıkardığı tezi var” sorusuna şu cevabı verdi: “İstanbul’da toplu taşımada metrolar devreye girdi. Bu nedenle birtakım toplu ulaşım araçları, eski işlevini kaybetti. Mesela dolmuşlar. Dolmuşların taksiye dönüşmesi kararı alındı. Bu kararı belediyeyle birlikte aldık. Bu dönüşümün bir kısmı gerçekleşti. Yaklaşık bin 700 dolmuş, taksiye dönüştü. 2 bine yakın dolmuşun da taksiye dönüşmesi için müsaade çıktı. Belediyenin bu süreci bir an evvel bitirmesi gerekiyor. Bu süreç bittikten sonra İstanbul’un taksi gereksinimini saptayıp yeni taksilerin hizmete girmesi sağlanır.”

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER