Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İYİ Parti’den MHP’nin çağrısına ret: 26 Ağustos işaret edildi

ÂLÂ Parti, gellecek yıl mart ayındaki lokal seçimde işbirliği isteyen MHP’nin talebini reddetti. UYGUN Parti, merakla beklenen 26 Ağustos’taki açıklamaya işaret etti.

İYİ Parti’den MHP’nin çağrısına ret: 26 Ağustos işaret edildi
12 Ağustos 2023 - 9:24

İYİ Parti Sözcüsü ve Medya Bağlantıları Lideri Kürşad Şiddetli, yazılı açıklamasında, bir müddettir partisinin seçim çalışmaları ve mümkün yol haritasının kamuoyunda geniş biçimde irdelendiğini ve farklı savların da öne çıkarıldığını aktardı.

Önceki gün bir TV programında Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden emsal bir gelişme yaşandığını belirten Güçlü, şunları kaydetti:

“Bugün, gün içerisinde kimi yetkililerince kurumsal kimliğimizi gaye alan bahtsız açıklamalar ortaya konulmuştur. Genel Liderimiz Sayın Meral Akşener, 24 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşen büyük kongremizde 85 milyon insanımız için siyasette yeni bir yer, yeni bir yol açma irademizi ortaya koymuş ve en büyük gücümüze yani milletimize kulak vereceğimizi söz etmiştir. Kelam konusu tartışmaya ait olarak partimizin görüşünü açıkça kamuoyuna iletiyor ve hoş ülkemizin pak kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına YETERLİ Parti’de buluşmaya davet ediyoruz: 26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet.”

Bahçeli’nin YETERLİ Parti’ye çağrısı

MHP Medya, Tanıtım ve Halkla Münasebetlerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı İsmail Özdemir, toplumsal medya üzerinden, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin bir televizyon programına gönderdiği bildirisi paylaşmıştı.

Özdemir, Bahçeli’nin 1 Ağustos 2019’da toplumsal medya üzerinden bir bildiri yayınladığını ve geçmişte MHP’de yer alıp sonradan YETERLİ Parti bünyesine geçen isimlere davette bulunduğunu hatırlatmıştı.

Özdemir, Bahçeli’nin, ÂLÂ Parti’ye “Çağırdık dönmediniz yuvaya, lokal iktidarda komşu olalım ülke hayrına” biçiminde yeni bir davet ilettiğini aktarmıştı.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER