Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Arya Can ve Erhan Şahin müzikte fenomen olmak istiyor

İnternet dünyasının ve toplumsal medyanın süratli yükselen müzik ikilisi Arya Can ve Erhan Şahin biçimleriyle iddialı… 

Arya Can ve Erhan Şahin müzikte fenomen olmak istiyor
12 Ağustos 2023 - 2:24


İnternet dünyasının ve toplumsal medyanın süratli yükselen müzik ikilisi Arya Can ve Erhan Şahin usulleriyle iddialı… 

Şarkılarıyla dikkat çeken ikili kendilerini ve şekillerini şu biçimde tanımlıyor… 

Arya Can :Müziğe başladığım birinci yıllarda çok bedelli hocalardan Türk sanat müziği icra eğitimi aldım. Stilim bu nedenle sanat müziğine daha yakın oldu. Sanat müziği icra etmenin dışında fantezi ve pop da icra etmeye çalışıyorum.
Erhan Şahin :Yaptığım proje yapıtlarda her biçimden esintiler duyabilirsiniz. Makamlar ortası geçişleri çok severim. Müziklerimi söylerken aşikâr bir kalıba bağlı kalmam. Sevenlerim ve dostlarım şeklimin her müziğe başka bir ruh verdiğini söylerler.

Güzel müzikçi Arya Can, Sibel Can’a benzetilmesiyle ilgili şunları söyledi: “Evet, etrafımdaki dostlar ve dinleyenler ses rengimin kıymetli sanatkarımız Sibel Can’a benzetiyor. Bu durum beni memnun ediyor ancak bu benzetme benim için avantaj üzere görünse de dezavantaja dönüşebiliyor. Zira Sibel Can bu ülkede kendini ses olarak kanıtlamış bedelli bir sanatçı. Onu çok seviyorum ancak esinlendiğim söylenemez.”

İkilinin düetleri çok ses getirmişti… Arya Can, “İzmir’e tekrar döndüğüm yıllarda kıymetli sanatçı arkadaşım Erhan şahinle yollarımız kesişti. Kendisiyle birçok konser ve programlarda sahne aldık. Ses rengimizin ahengi ve etraftan aldığımız reaksiyonlarla sahnede ki düetlerimizi onun eşsiz bestesiyle ölümsüzleştirmek istedik. Erhan Şahin sanatçılığının yanı sıra çok âlâ bir dost. İki sanatkarın birlikte sahne alması zordur. Zira bu topluluk egosu yüksek beşerler ile dolu. Bu topluluk içinde uygun kalabilmeyi başarmış olması sahnede ki ustalığı ve kendine mahsus stiliyle uzun yıllar problemsiz ilerleyebileceğim bir partner. Benimle düet yapması benim için onur. Gelecek projelerde de birlikte yol almak isterim.” Dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER