Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

AK Parti’nin İstanbul planında İmamoğlu faktörü

AK Parti, gelecek yılki mahallî seçimlere dair hazırlık yaparken Ankara, İstanbul ve İzmir’e ağırlaştı. Ülke çapında büyük ilçeler de tahlil edilecek. Bir parti kurmayı, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun aday olması halinde kendi adaylarının da ‘benzer profilde’ olması gerektiğini söz etti.

AK Parti’nin İstanbul planında İmamoğlu faktörü
12 Ağustos 2023 - 10:12

AK Parti, gelecek yıl mart ayında yapılacak lokal seçim hazırlıkları kapsamında kıymetli bir çalışma başlatıyor.

Hürriyet’ten Ebru Karatosun’un haberine nazaran Ankara, İstanbul ve İzmir üzere CHP’nin idaresindeki yerleri kazanmak için çalışma yapan AK Parti, vilayetlerin büyük ilçelerini de tahlil edilecek.

Örneğin, Ankara’nın Çankaya ilçesi, İstanbul’un Kartal ilçesi, İzmir’in Buca ilçesi ya da Adana’nın Kozan üzere ilçelerinin siyaset potansiyeli ölçülecek.

Parti ayrımı olmaksızın yapılacak bu çalışmayla adayların daha hakikat bir formda belirlenmesi ve vatandaşın nabzının yoklanması hedefleniyor.

İmamoğlu’na nazaran hareket edecekler

AK Parti kurmayları, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun yine aday olması durumunda karşısına güçlü bir aday çıkarılması gerektiği söz etti.

Kurmaylar şunları kaydetti: “Muhalefet, HDP’nin İstanbul’da aday çıkarması halinde kaybeder. İstanbul seçimleri bütün bunlara bağlı. Aday değerli. 2019 seçimlerinde bizim İstanbul’da çok yanlışlarımız oldu. Önümüzdeki süreç çok şeye hamile. Ekrem İmamoğlu güç bir aday ve onun karşısına kimi çıkarabiliriz buna bakıyoruz. Ekrem İmamoğlu’nun sıkıntı isim üzere görünmesinin nedenleri var. Seçimlerde Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak çıkarılması, artık de CHP’nin genel başkanlığı için isminin geçiyor olması AK Parti’nin bu profili karşılayabilecek bir aday çıkarması gerektiğini gösteriyor.”

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER