Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

SANKO Holding ve MİMARDER’den afet bölgesi için iş birliği

Afet sonrası kurulan süreksiz hayat alanlarının uygunlaştırılması hedefiyle SANKO Holding ve MİMARDER iş birliğinde öğrenci fikir müsabakası düzenlendi. Kazananlar eylül ayında açıklanacak.

SANKO Holding ve MİMARDER’den afet bölgesi için iş birliği
11 Ağustos 2023 - 0:48

Mimarlık Araştırmaları Derneği (MİMARDER) tarafından SANKO Holding iş birliği ile “Afet Sonrası Süreksiz Ömür Alanlarının Güzelleştirilmesi Öğrenci Fikir Yarışması” düzenleniyor.

Yarışmacılardan afet sonrası kurulan süreksiz hayat alanlarının mevcut mekânsal potansiyellerinin tekrar kıymetlendirilmesi emeliyle tasarım teklifleri geliştirmelerinin bekleniyor. Kazananlar Eylül ayında düzenlenecek merasimde ödüllendirilecek. MİMARDER Kurucu Üyesi İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Gün, “Deprem bölgesine yaptığımız ziyaretlerde mevcut süreksiz ömür alanlarının pek çok güzelleştirmeye, düzenlemeye açık olduğunu tespit ettik.

Bu müsabakanın bölgenin bu problemlerine çok değerli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi. Projenin ana destekçisi SANKO Holding’in İdare Konseyi Lideri Adil Sani Konukoğlu ise “Gaziantep’te kurulmuş ve 119 yıldır bu topraklarda çalışan, üreten bir küme olarak zelzele felaketi sonrasında bölgenin yine ayağa kalkması için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu bakış açısıyla birinci günden itibaren süreksiz ömür alanlarının güzelleştirilmesine yönelik çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şimdiye dek Adıyaman, Narlı ve Gaziantep’te yaklaşık 1.500 konteynerden oluşan hayat kentleri inşa ettik. Bu süreçte, mimari topluluktaki gençlerimizin katkılarını alma maksadıyla MİMARDER’in hayata geçirdiği bu yarışa takviye olmaktan memnunluk duyuyoruz” diye konuştu.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER