Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Bizim Toptan teknolojik altyapısı ve çok kanallı satış stratejisiyle büyüyor

Türkiye’nin en yaygın organize toptan marketi Bizim Toptan, çoklu kanal stratejisi ve güçlü dijital altyapısıyla yılın birinci yarısında da büyümesini sürdürdü. Bizim Toptan yıl sonu büyüme maksatlarını yükseltti.

Bizim Toptan teknolojik altyapısı ve çok kanallı satış stratejisiyle büyüyor
11 Ağustos 2023 - 0:36


Türkiye’nin en yaygın organize toptan marketi Bizim Toptan, çoklu kanal stratejisi ve güçlü dijital altyapısıyla yılın birinci yarısında da büyümesini sürdürdü. Bizim Toptan yıl sonu büyüme maksatlarını yükseltti.

Türkiye’nin en yaygın organize toptan marketi Bizim Toptan, 2023 yılı birinci 6 aylık sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladı. 2023’ün birinci yarısında teknolojik altyapısı, geniş mağaza ağı ve SEÇ Market ile mevcut müşteri sayısını artırarak istikrarlı büyümesini sürdürdü. Bizim Toptan’ın satış gelirleri yılın birinci 6 ayında bir evvelki yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 72,5 oranında artarak 9,5 milyar TL’ye ulaştı. Şirket yıl sonu büyüme amacını ise yüzde 60-70 aralığına yükseltti.

Çok kanallı satış stratejisi kapsamında hem EDT hem perakende müşterilerine kaliteli eserleri en uygun fiyata ulaştırmayı hedefleyen Bizim Toptan, mağaza yatırımlarıyla pazardaki güçlü pozisyonunu devam ettirdi. Bizim Toptan, yılın birinci yarısında açtığı 1 yeni mağaza ve zelzele nedeniyle kapatılan 2 mağazası sonrasında 179 mağazadan oluşan geniş şube ağıyla faaliyet gösterirken, SEÇ Market mağazalarının sayısı ise 2 bin 604’e yükseldi. Bizim Toptan, SEÇ Market iş paydaşlığı modeliyle perakende kanalında büyürken EDT kanalındaki müşteri portföyünü genişletti.

Kahramanmaraş merkezli 11 vilayetimizi derinden etkileyen sarsıntı felaketinin akabinde bölgede en çok muhtaçlık duyulan besin eserlerinin depremzedelere kesintisiz olarak ulaşması için ek tedbirler alan Bizim Toptan, İskenderun’da kurduğu çadır mağaza sayesinde acil ve günlük gereksinimlerin karşılanmasına dayanak oluyor. Güçlü lojistik ağı ile Bizim Toptan, Denizli’de açtığı depo ile de tedarik zincirinin devamlılığını sağlıyor.

Hüseyin Balcı: “Mağaza ağımızı genişletmeyi ve istikrarlı büyümemizi sürdüreceğiz.”

Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı ilk yarıyıl finansal sonuçlarını kıymetlendirerek şunları söyledi: “Yılın birinci yarısında yaşadığımız büyük zorluklara karşın büyümemizi ve mağaza ağımızı genişletmeyi sürdürdük. EDT ve perakende kanalında etkin müşteri sayımızı artırdık ve artırmaya devam ediyoruz. SEÇ Market ağımızı genişleterek esnafımızla büyüdük. Sarsıntı bölgesinde kesintisiz tedarik için çalışmaya devam ediyoruz. Her aksiyonumuzun odağında müşterilerimiz bulunuyor. Müşterilerimize sürekli daha düzgün bir alışveriş tecrübesi sunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda dijital altyapımızı çağın gerekleri ve müşterilerimizin gereksinimlerine nazaran yine şekillendiriyoruz. Ülkemize ebediyen hizmet şuuruyla çalışarak; mağaza sayımızı artırmayı, eser ve hizmetlerimizi aralıksız biçimde ülkemizin dört bir köşesine ulaştırmayı sürdüreceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER