Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Hunter Biden’ın oligarklardan aldığı ödemeler yayımlandı

ABD Temsilciler Meclisi Nezaret ve Hesap Verilebilirlik Komitesi Lideri James Comer, Lider Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden ve iş ortaklarının, ortalarında Rus ve Kazak oligarkların da olduğu yabancı iş insanları ve firmalardan milyonlarca dolar…

Hunter Biden’ın oligarklardan aldığı ödemeler yayımlandı
10 Ağustos 2023 - 2:12

ABD Temsilciler Meclisi Nezaret ve Hesap Verilebilirlik Komitesi Lideri James Comer, eski ismi Twitter olan X toplumsal medya platformundaki hesabından yaptığı paylaşımda, Joe Biden’ın Lider Yardımcısı olduğu periyotta, oğlu Hunter’ın, Rus ve Kazak oligarklardan hesabına aktarılan para akışını gösteren ve banka transferleriyle ilgili ekran imajlarını de içeren 19 sayfa doküman yayımladı.

Comer’in paylaştığı evraklarda, “Dönemin Lider Yardımcısı Biden, bu bireylerle yahut temsilcileriyle değerli bir mühlet boyunca şahsen görüştü. Hunter Biden yabancı iş ortaklarıyla telefonun hoparlörü açık vaziyette yaklaşık 20 sesli görüşmeye katıldı ve büyük meblağlar ödeyen yabancı oligarklarla akşam yemeklerinde bir ortaya geldi. Bidenların sattığı tek eser Joe Biden markası idi” tabiri kullanıldı.

Ekran imajlarından birinde, eski Moskova Belediye Lideri Yury Luzhkov’un dul eşi Yelena Baturina’nın 14 Şubat 2014’te Rosemont Seneca Thornton’a 3,5 milyon dolar havale yaptığı, Joe Biden’ın, 2014’te Baturina, Hunter ve öteki iş ortaklarıyla Washington DC’deki Cafe Milano’da akşam yemeğinde buluştuğuna dikkat çekildi.

Hunter Biden’ın ortak olduğu firmalara yapılan havaleler paylaşıldı

Diğer yandan, ABD Temsilciler Meclisi Nezaret ve Hesap Verilebilirlik Komitesi’nin X hesabından, 2014 yılına ilişkin evraklar paylaşıldı.

Belgelerde, Hunter Biden’ın, Ukraynalı güç firması Burisma Holding, Rus Oligark Yelena Baturina ve Kazak oligark Kenes Rakishev’den milyonlarca dolar ödemeyi kabul ettiği, devrin Lider Yardımcısı Biden’ın, Rakishev ve Burisma Holding’in bir temsilcisiyle yemek yediği belirtildi.

Daha evvel de Biden ailesinin Çin ve Romanya menşeli kimi kuruluşlardan aldığı ödemelerle ilgili bilgileri paylaşan Komitenin dokümanlarında, kelam konusu yabancı ödemelerin, toplam 20 milyon dolardan fazla olduğu tabir edildi.

Belgelerde, Hunter Biden’ın, yabancı iş insanları ve firmalardan para transferini, başka iş ortaklarıyla kurduğu firmalardan bilhassa Rosemont Seneca Partners, LLC, Rosemont Seneca Thornton, LLC ve Rosemont Seneca Bohai, LLC. aracılığıyla yaptığı kaydedildi.

Joe Biden oğluna para gönderen oligarklarla yemekte

James Comer, yaptığı basın açıklamasında, “Joe Biden’ın kendisi de dahil olmak üzere Biden ağına erişim dışında hiçbir gerçek hizmet sağlanmamış üzere görünüyor. Ve Hunter Biden bunu yerine getirmiş görünüyor. Bu, o zamanki Lider Yardımcısı Joe Biden’ın, dünyanın dört bir yanından oğluna para gönderen oligarklarla yemek yediği Cafe Milano’daki yemeklerle netleşiyor” dedi.

Comer, Nezaret Komitesi olarak, Lider Biden’ın, oğlunun kendi ismini “bir marka olarak kullanmasına” ve alaka kurma karşılığında para kazanmasına “bilerek müsaade verip vermediğini belirlemek için” şahit sözü aramaya devam edeceklerini vurguladı.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER