Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Asya borsalarında ABD enflasyon verisi öncesi karışık seyir

Asya-Pasifik piyasalarında, yatırımcıların Perşembe günü ABD’den gelecek Temmuz ayı tüketici fiyat endeksi bilgilerine hazırlanmalarıyla karışık seyir.

Asya borsalarında ABD enflasyon verisi öncesi karışık seyir
10 Ağustos 2023 - 7:00

Asya-Pasifik piyasalarının takip ettiği ABD’den gelecek Temmuz ayı tüketici fiyat endeksi datalarına nazaran ekonomistlerin beklentileri, enflasyon oranının Haziran ayında görülen yüzde 3’ten biraz daha yüksek, yüzde 3,3 olacağı istikametinde.

Japon Nikkei 225 marjinal bir biçimde yükseldi ve Topix yüzde 0,19 yükseldi. Ülke, şirketlerin mal ve hizmetler için birbirlerinden talep ettiği fiyatı ölçen Temmuz toptancı enflasyon oranının Haziran ayında revize edilen yüzde 4,3’ten yüzde 3,6’ya düştüğünü gördü.

Avustralya’da S&P/ASX 200 yatay çizginin çabucak üzerinde süreç gördü, Güney Kore’de Kospi yüzde 0,35 ve Kosdaq yüzde 0,48 düştü.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 0,67 düşerken, anakara Çin endeksleri toparlandı ve hepsi yükseldi. Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0,14 daha yükseldi ve Shenzhen Bileşik Endeksi düz çizginin çabucak üzerindeydi.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER