Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

SEC’den 11 Wall Street şirketine 289 milyon dolar ceza

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), 11 Wall Street şirketine “elektronik bildiri kayıtlarını tutmadaki başarısızlıkları” nedeniyle 289 milyon dolar ceza verdi.

SEC’den 11 Wall Street şirketine 289 milyon dolar ceza
09 Ağustos 2023 - 0:36

SEC’den yapılan açıklamada, 11 Wall Street şirketi için “firmaların ve çalışanlarının elektronik bağlantısı sürdürme ve koruma etme konusundaki uzun müddettir devam eden başarısızlıkları” nedeniyle suçlamada bulunulduğu bildirildi.

Şirketlerin, federal menkul değerler maddelerinin kayıt tutma kararlarını ihlal ettiklerine yönelik SEC suçlamasını kabul ettikleri belirtilen açıklamada, firmaların toplam 289 milyon dolar ceza ödeyeceği ve bu bahiste prosedürlerinde iyileştirmeler uygulamaya başladıkları söz edildi.

Açıklamada, Wells Fargo Securities’in Wells Fargo Clearing Services ve Wells Fargo Advisors Financial Network ile bir arada 125 milyon dolar ceza ödemeyi kabul ettiği, BNP Paribas Securities ile SG Americas Securities’in 35’er milyon dolar ödeyeceği belirtildi.

Bu kapsamda ceza ödemeyi kabul eden öbür Wall Street şirketleri, BMO Capital Markets, Mizuho Securities USA, Houlihan Lokey Capital, Moelis & Company, Wedbush Securities ve SMBC Nikko Securities America olarak sıralandı.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER