Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Petrol 4 ayın en yüksek seviyesine yaklaştı

Petrol, ABD stokları hakkındaki rapordan evvel dört ayın en yüksek düzeyine yakınlaştı.

Petrol 4 ayın en yüksek seviyesine yaklaştı
09 Ağustos 2023 - 8:12

Petrol, ABD ham petrol stoklarının arttığını gösterebilecek datalar öncesinde Ukrayna ile Rusya ortasındaki çatışmanın tırmanma muhtemelliğine ait telaşlar üzerine Nisan ortasından bu yana en yüksek düzeyinden kapattıktan sonra Asya’da yatay seyrediyor.

ABD ham petrolü Salı günü yüzde 1,2 yükseldikten sonra varil başına 83 dolar civarında süreç gördü. Lider Volodymyr Zelenskiy’nin ülkesinin OPEC+ üreticisinin “sularımızı bloke etmesini” önlemek için misilleme yapacağını söylemesinin akabinde Rusya’nın Karadeniz’den akış riskine yönelik artan bir odaklanma var. Kelamlar, hafta sonu Ukrayna’da bir petrol tankerine düzenlenen insansız hava aracı saldırısının akabinde geldi.

Bazı kaynaklara nazaran, sanayi tarafından finanse edilen Amerikan Petrol Enstitüsü, ABD ham petrol stoklarının geçen hafta 4,07 milyon varil arttığını bildirdi. Çarşamba günü hükümet bilgileri tarafından onaylanırsa, bu dört hafta içindeki birinci çıkar olacaktır.

Petrol, OPEC+ üyeleri Suudi Arabistan ve Rusya’nın arzı kısma taahhütlerinin akabinde Haziran sonundan bu yana yükseldi, lakin aykırı rüzgarlar hala devam ediyor. Çin’in ekonomik toparlanması dingin olmaya devam ediyor ve Salı günü Güç Bilgi Yönetimi, ABD’nin bu yılki eser tüketimi iddiasını düşürdü.

Uluslararası Güç Ajansı ve OPEC, yılın ikinci yarısında sıkılaşması beklenen petrol piyasasının anlık imgelerini sağlayacak raporları bu hafta yayınlayacak.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER