Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Meteoroloji’den İstanbul için yağış uyarısı

Meteoroloji, bugün için yeni hava durumu raporunu yayınladı. Rapora nazaran; hava sıcaklıkları İç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde mevsim normallerinin üzerinde, başka yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Marmara Batı, Orta ve Doğu Karadeniz’de sağanak bekleniyor. İstanbul’da yer yer gök gürültülü sağanak yağış tesirli olacak.

Meteoroloji’den İstanbul için yağış uyarısı
09 Ağustos 2023 - 10:12

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; ülkenin kuzey kısımlarının kesimli, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz’in batı kıyıları ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyı vilayetlerinin lokal sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Hava sıcaklıklarının İç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde mevsim normallerinin üzerinde, başka yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği kestirim ediliyor.

Rüzgarın çoklukla kuzeyli, yurdun güney kesitlerinde güneyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz’in iç kesitleri ile İç Anadolu’nun güneydoğusunda güneydoğu istikametlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

İstanbul’da yağış bekleniyor

İstanbul’da bugün yağış tesirli olacak. Modüllü, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Kuvvetli rüzgar uyarısı

Rüzgarın, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz’in iç bölümleri ile İç Anadolu’nun güneydoğusunda güneydoğu istikametlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER