Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

BDDK’dan “Enpara Bank”ın kuruluşuna onay

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) 300 milyon dolar muadili TL sermayeli “Enpara Bank A.Ş.” unvanlı bir mevduat bankası kurulmasına onay verdi. Resmi gazete yayınlanan öbür bir bildirimle 2 milyar TL kuruluş sermayeli Colendi Bank A.Ş….

BDDK’dan “Enpara Bank”ın kuruluşuna onay
05 Ağustos 2023 - 12:00

BDDK’nın Resmî Gazete’de yayımlanan Şura kararına nazaran kurucu ortaklar Digital-Q-FS Limited, QNB Finans Faktoring A.Ş., QNB Finans Finansal Kiralama A.Ş., QNB Finans Portföy İdare A.Ş. ve Efinans Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. tarafından 300 milyon dolar muadili TL sermayeli “Enpara Bank A.Ş.” unvanlı bir mevduat bankası kurulmasına müsaade verildi.

Yine Heyetin 28.04.2022 tarihli ve 10189 sayılı Kararı ile kuruluş müsaadesi verilen Amaç Yatırım Bankası A.Ş.’ye faaliyet müsaadesi verildi.

Diğer bir bildirime nazaran kurucu ortaklar Bülent Tekmen, Erkan Kilimci, Deniz İhtilal Cengiz, Ali Kürşad Bostan, Muhammed Furkan Ünsal ve Murat Öztürk tarafından Türkiye’de 2 milyar TL kuruluş sermayeli Colendi Bank A.Ş. unvanlı bir dijital mevduat bankası kurulmasına müsaade verildi.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER