Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

ASCE GYO halka arz talep sonuçları belli oldu

27-28 Temmuz 2023 tarihlerinde talep toplama sürecini tamamlayan ASCE GYO’nun halka arz büyüklüğü 2,079 milyar TL olarak gerçekleşti.

ASCE GYO halka arz talep sonuçları belli oldu
02 Ağustos 2023 - 15:00


27-28 Temmuz 2023 tarihlerinde talep toplama sürecini tamamlayan ASCE GYO’nun halka arz büyüklüğü 2,079 milyar TL olarak gerçekleşti.

ASCE GYO’nun halka arz sonuçları açıklandı. Şirketin halka arzına yurt içi ferdi yatırımcılardan 2,2 kat, yurt içi kurumsal yatırımcılardan 3,23 kat talep gelirken, toplam büyüklük de 2 milyar TL’yi aştı.

ASCE Gayrimenkul Yatırım İştiraki AŞ, 27-28 Temmuz tarihlerinde halka arz edildi. Halk Yatırım liderliğinde toplam 37 kurumdan oluşan konsorsiyum aracılığı ile halka arz edilen ASCE Gayrimenkul Yatırım Paydaşlığı AŞ’nin hisselerinin ait talep toplama süreçleri, “Sabit Fiyatla Talep Toplama” prosedürüyle gerçekleşti.

Halka arzda ünite fiyat 12,60 TL olarak belirlenirken halka arz edilen 165 milyon TL nominal bedelli hisselerin satışıyla halka arz büyüklüğü 2.079 milyar TL oldu. Halka arzda; Yurt İçi Ferdi Yatırımcılara ayrılan hisselerin yaklaşık 2,2 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara ayrılan hisselerin ise yaklaşık 3,23 katı oranında talep geldi.

Yatırımcıların gösterdiği ilgiden büyük memnunluk duyduklarını belirten ASCE GYO Kurucusu ve Hakim Ortağı Abdulkadir Konukoğlu “Fark yaratan, örnek gösterilen projelere imza atmak ve dalın öncüsü olmak vizyonuyla yola çıktık. Sanayicilikteki titizliğimizi konut alanında da sürdürüyoruz“ dedi.

“Güçlü gayrimenkul portföyümüzle arsa yatırımlarımızı değerlendirirken geçmişten bugüne inançla özdeşleşen imzamızı konut alanına da atıyoruz” diyen Abdulkadir Konukoğlu, şunları söyledi:

“ Yapılarımızın harcında itimat veren tecrübe ve başarma tutkusu var. Tıpkı anlayışla, geleceğin harcını da karmak üzere ASCE GYO’yu halka arz ettik. Yüzde 25,04 halka açıklık oranımızla şeffaf, kurumsal, yatırımcılarına bedel katan bir marka olarak güçlü adımlar atacağız. Gücümüze ortak olan tüm yatırımcılarımızın ilgisine ve itimadına teşekkür ederiz.”

Yıldız Pazarda süreç görecek ASCE GYO için Borsa İstanbul’da birinci gong 3 Ağustos Perşembe günü çalacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER