Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Müzisyen Yalçın Bostancı, Akciğer Nakli Bekliyor

Müzisyen Yalçın Bostancı, akciğer nakli ile hayat bulacağı günlerin özlemiyle yaşıyor. 

Müzisyen Yalçın Bostancı, Akciğer Nakli Bekliyor
31 Temmuz 2023 - 0:00

Müzisyen Yalçın Bostancı, akciğer nakli ile hayat bulacağı günlerin özlemiyle yaşıyor.

Yeni müziği Beyaz Güvercin ve klibiyle çok konuşulan Yalçın Bostancı bir yandan da hastalığıyla uğraş ediyor. Akciğer organ nakli beklediğini söyleyen Bostancı “Organ beklerken hayat devam ediyor ve ben de gayelerim için çalışıyorum. Hayatta kalmanın en düzgün yolu bir maksadınızın olmasıdır. Bundan daha âlâ bir motivasyon kaynağı düşünemiyorum.” açıklamasında bulundu.

Organ Nakli Bekleyen Hastalara Yardım Edin

Müziğim beni hayatta tutan bir tutku, ruhunun besini diyen sanatçı Yalçın Bostancı “3 yıldır IPF yani Akciğer Sertleşmesi hastalığı ile uğraş ediyorum. Bu tedavisi olmayan hastalığın tek dermanı Akciğer Nakli. Ben de başka hastalar üzere organ nakli sırasındayım. Hastalığım ve organ nakli konusu bir yardım çığlığı değildir; organ bekleyen yüzlerce yeterli insan için bir farkındalık oluşturmaktır. Her gün birinin annesi, birilerinin babası, çocuğu, kardeşi organ bekliyor. Bu insanlara bir hayat vesilesi olmak güzelliklerin en büyüğü olsa gerek. Akciğer ve kalp üzere organların bağışı pek bilinmiyor. Bu hususta öteki hastaların ismine da ses olmak çığlık olmak istiyorum. Gereksinimi olan birinin kalp atışlarında, nefes alışlarında yaşatabiliriz, bir nefes bir can olabiliriz.” Dedi.

Beyaz Güvercin’e Destek

Ünlü dostları başta Yalçın Bostancı’nın kuzeni senarist Çağla Kızılelma, usta oyuncu Şevket Çoruh ve Kızılcık Şerbeti dizisinin direktörü Hakan Kırvavaç öbür ismiyle Ketche’nin takviyesiyle Beyaz Güvercin’e unutulmayacak bir klip çekmişti.  Şevket Çoruh’un Baba Sahne’yi açtığı, Ketche’nin teknik yardımıyla direktörler Reha Gazioğlu ve Ufuk Karakavak’ın rejisiyle “BEYAZ GÜVERCİN” klibi akciğer organ nakli bekleyenlerin sesi oluyor. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER