Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Sağlık Çalışanları İş Bırakıyor !

Sıhhat Çalışanları iş bırakıyor. 1-2 Ağustos tarihlerinde sıhhat alanında iş bırakma aksiyonu gerçekleştirilecek. 

Sağlık Çalışanları İş Bırakıyor !
30 Temmuz 2023 - 21:00

Sağlık Çalışanları iş bırakıyor. Türkiye genelinde örgütlü 19 sendika ve iki Aile Hekimliği Federasyonu’nun iştirakiyle 1-2 Ağustos tarihlerinde sıhhat alanında iş bırakma hareketi gerçekleştirilecek.

Birlik Sıhhat Sen Genel Lideri Ahmet Doğruyol, bahisle ilgili yaptığı açıklamada, “Kısa ismi SABİM olan Sıhhat ve Toplumsal Hizmet Birlik ve Uğraş Platformu, 19 sendika 2 aile hekimliği federasyonu olmak üzere toplam 21 STK’nın birleşimiyle kuruldu. Yetkili olmasına karşın üyelerinin hakkını arama noktasında kâfi inisiyatifi almayan, sıhhat sisteminin bu hale gelmesinde büyük rolü olan sendikalara karşı, sendikal çabanın varlığına ve değerine vurgu yapma ve sahanın beklediği umuda deva olmak üzere 21 STK bir ortaya geldik.
Taleplerimizi lisana getirme hedefli birinci iş bırakma aksiyonumuz, toplu görüşme kontrat görüşmelerinin başlayacağı 1 ve 2 Ağustos 2023 tarihlerinde gerçekleşecektir. Sıhhat sisteminde kaliteli hizmet sunumu için kâfi vakte, kâfi fiyata ve hak edilen saygınlığı görmeye muhtaçlık vardır. Bu sebeplerle şiddet, mali haklar, özlük hakları, çalışma şartları, liyakat şeklindeki 5 temel başlık altında, temel ortak taleplerimiz belirlenmiştir” dedi.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Basın Açıklaması Yapılacak

Doğruyol, kelamlarına şöyle devam etti, “Nitelikli sıhhat hizmeti oluşumu için verilecek bu çabada yalnızca kendimiz için değil hastalarımız içinde çaba ettiğimizin şuuruyla tüm halkımızı yanımızda olmaya davet ediyoruz. Tüm bu sebeplerle İzmir Sabim platformu tarafından 1 Ağustos 2023’te İzmir Sıhhat Müdürlüğü önünde saat 12:30’da basın açıklaması gerçekleştirilecektir. 2 Ağustos 2023 saat 12:30’da ise Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir ortaya gelinerek basın açıklaması yapılacaktır” (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER