Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Deprem bölgesindeki GSS düzenlemelerinin süresi uzatıldı

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, zelzele bölgesi için Genel Sıhhat Sigortası (GSS) kapsamında yapılan düzenlemelerin müddetinin 30 Kasım’a kadar uzatıldığını bildirdi.

Deprem bölgesindeki GSS düzenlemelerinin süresi uzatıldı
29 Temmuz 2023 - 9:00

Işıkhan, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Deprem bölgesi vilayetlerimizden Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerimizde, Genel Sıhhat Sigortası kapsamında yapılan düzenlemelerin mühletini 30 Kasım’a kadar uzatıyoruz. Toplumsal devlet anlayışımızla vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” bilgisini verdi.

Bakan Işıkhan, paylaşımında Toplumsal Güvenlik Kurumunun (SGK) bahse ait açıklamasına da yer verdi.

SGK’nın açıklamasında ise şunlar kaydedildi:

“Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya vilayetleri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde meydana gelen zelzeleye bağlı olumsuz tesirlerin devam ediyor olması nedeniyle bu bölgelerde; kontratlı tüm sıhhat hizmeti sunucularına yapılan müracaatlarda ‘doğal afet’ provizyonu alınması halinde ‘ayakta tedavide doktor ve diş doktoru muayenesi, ayakta tedavide sağlanan ilaçlar ve tıbbi materyallerden iştirak payı’ alınmaması; kurumla kontratlı sıhhat hizmeti sunucularında (eczaneler/merkezler) zarurî statik IP uygulamasının kaldırılması 30 Kasım 2023 tarihine kadar uzatıldı.”

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER