Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Meta’nın geliri yılın ikinci çeyreğinde arttı

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta’nın geliri, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 11 artışla 32 milyar dolara yükseldi.

Meta’nın geliri yılın ikinci çeyreğinde arttı
27 Temmuz 2023 - 18:00

Meta, nisan-haziran periyoduna ilişkin bilançosunu açıkladı.

Buna nazaran, şirketin bu yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelir, geçen yılın tıpkı devrine kıyasla yüzde 11 artarak 32 milyar dolara çıktı. Şirket, böylece 2021’in son çeyreğinden bu yana birinci kere çift haneli gelir artış oranı bildirdi. Meta, 2022’nin tıpkı periyodunda 28,8 milyar dolar gelir elde etmişti.

Meta’nın net karı da bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 16 artışla 7,8 milyar dolara yükseldi. Şirket, 2022’nin ikinci çeyreğinde 6,7 milyar dolarlık net kar açıklamıştı.

Şirketin 2022’nin ikinci çeyreğinde 2,46 dolar olan pay başına karı da bu yılın birebir periyodunda 2,98 dolara ulaştı.

Meta çatısı altındaki Facebook’un günlük ve aylık faal kullanıcı sayısı, bu devir de artışını sürdürdü.

Facebook’un günlük etkin kullanıcı sayısı, haziran ayı prestijiyle yıllık bazda yüzde 5 artarak 2,06 milyara yükseldi. Toplumsal paylaşım sitesinin aylık etkin kullanıcı sayısı da tıpkı periyotta yüzde 3 artışla 3,03 milyar oldu.

“Heyecan verici yol haritasına sahibiz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Meta Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg, yeterli bir çeyrek geçirdiklerini belirterek, uygulamalarında güçlü etkileşim görmeye devam ettiklerini söz etti.

Zuckerberg, Llama 2, Threads, Reels, yeni yapay zeka eserleri ve bu sonbaharda piyasaya sürülen Quest 3 ile bir müddettir gördüğü “en heyecan verici yol haritasına” sahip olduklarını vurguladı.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER