Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

EBRD’den Türk Traktör’e 70 milyon euroluk kredi

Türk Traktör ve Ziraat Makineleri AŞ, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile birtakım yatırımlar için 70 milyon euroya kadar kredi kullanımı konusunda anlaştığını duyurdu.

EBRD’den Türk Traktör’e 70 milyon euroluk kredi
26 Temmuz 2023 - 9:00

Türk Traktör tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, şirketin uzun vadeli büyüme planları çerçevesinde; Ankara ve Sakarya’da bulunan mevcut üretim tesislerimizin Stage V uyumlu motor üretimi emeliyle, ilgili sistemin modernizasyonu ve bununla alakalı olarak yapılacak olan AR-GE projelerinin finansmanına ek olarak, Sakarya’da bulunan fabrikamızın çatısına 4,3 MW güce sahip güneş gücü panellerinin heyetimi için EBRD ile 70 milyon euroya kadar kredi kullanımı konusunda mutabakata varıldığı belirtildi.

Kredi mukavelesinin 25 Temmuz 2023 tarihinde imzalandığı lisana getirilen açıklamada, kredinin iki eşit dilimde kullandırılacağı ve toplam 5 yıl vadeye sahip olduğu kaydedildi. Açıklamada, “Banka masrafları hariç yıllık faizi yüzde 4,85 + 6 aylık Euribor’dur. Kredinin birinci 1 yılı anapara ödemesiz, 6 ayda bir faiz ödemeli olacaktır. İkinci yıl prestijiyle 6 ayda bir anapara ve faiz ödemesi yapılacaktır” denildi.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER