Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Musk yeniden ‘dünyanın en zengini’

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, lüks tüketim eserleri kümesi LVMH’nin Lideri Bernard Arnault’yu geride bırakarak “dünyanın en zengini” unvanının tekrar sahibi oldu.

Musk yeniden ‘dünyanın en zengini’
25 Temmuz 2023 - 9:00

Forbes mecmuasının dünyanın en zenginlerine yer verdiği listeye nazaran, Musk’ın net serveti mahallî saatle öğle prestijiyle yüzde 1,75 artarak 240,7 milyar dolara çıktı. Değerlemedeki artışta Tesla paylarının yüzde 2,5’ten fazla artması tesirli oldu.

Louis Vuitton, Christian Dior ve Tiffany’nin sahibi olan lüks eşya devi LVMH’nin Lideri Arnault’nun serveti ise yüzde 1’den fazla düşüşle 234,9 milyar dolara geriledi.

Böylelikle Musk, Arnault’yu geride bırakarak dünyanın en zenginleri listesinde yine birinci sıraya yerleşti.

Amazon’un kurucusu ve dünyanın en varlıklı insanı unvanını bir müddet elinde tutan Jeff Bezos ise 151,9 milyar dolarlık servetiyle üçüncü sırada yer aldı.

Bezos’u, Oracle’ın kurucusu ve eski CEO’su Larry Ellison 148,1 milyar dolar, Microsoft’un kurucusu Bill Gates 120,6 milyar dolar, Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffet 117,3 milyar dolar servetiyle takip etti.

Geçen yıl Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Musk, dün şirketin logosunu “mavi kuş”tan “X” harfine değiştirmiş X.com alan ismini da siteye yönlendirmişti.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER