Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Musk: Yakında Twitter markasına veda edeceğiz

Ünlü milyarder Elon Musk, sahibi olduğu toplumsal medya platformunda değişikliklere gidileceğini açıklayarak yakında Twitter markasına ve logosuna veda edeceklerini duyurdu.

Musk: Yakında Twitter markasına veda edeceğiz
23 Temmuz 2023 - 18:00

Elon Musk Pazar günü sahibi olduğu Twitter’dan yaptığı paylaşımda toplumsal medya platformunun logosunu değiştireceklerini belirterek, “Yakında Twitter markasına ve kademeli olarak tüm kuş logolarına veda edeceğiz” tabirlerini kullandı.

Musk yaptığı ikinci bir paylaşımda ise, “Bu gece gereğince âlâ bir X logosu paylaşılırsa sonraki günü onu dünya çapında devreye alacaklarını kaydetti.

Ünlü milyarder titreyen bir “X” logosu paylaşmasının akabinde katıldığı bir Twitter Spaces sohbetinde ise logonun değişip değişmeyece sorusuna evet karşılığını vererek, “Bunun çok uzun vakit evvel yapılması gerekiyordu” tabirini kullandı.

Ekim ayında Twitter’ı satın almasından bu yana, Musk’ın misyon müddeti boyunca çalkantılı bir devir geçiren şirket, ünlü milyarderin Çin’deki WeChat üzere bir “süper uygulama” yaratma çalışmaları kapsamında şirket ismini X Corp olarak değiştirmişti.

Musk, bu ayın başlarında Twitter’da çeşitli hesapların günde kaç tweet okuyabileceğinin sınırlanacağını açıklamış lakin kullanıcılar ve pazarlama profosyonelleri tarafından yaygın tenkitlere maruz kalmıştı.

Belirlenen günlük limitler lansmandan sonraki beş gün içinde 100 milyon kaydı aşan Meta’nın sahibi olduğu rakip platform Threads’in büyümesine yardımcı olmuştu.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER