Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Activision Blizzard’ın satın alma anlaşması yeniden yapılandırılacak

Birleşik Krallık Rekabet ve Pazarlar Kurumu (CMA) İcra Yöneticisi Sarah Cardell, kurumun rekabet telaşlarını gidermek için Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma mutabakatını yine yapılandıracağını ve bu yapılandırmayı sunmasını…

Activision Blizzard’ın satın alma anlaşması yeniden yapılandırılacak
21 Temmuz 2023 - 6:00

Cardell, Sky News’te katıldığı bir programda, kelam konusu satın almayı engelleme konusundaki kararlarının hala geçerli olduğunu lisana getirdi.

Microsoft ile yapılan görüşmelerden şirketin Activision Blizzard’ı satın almak için muahede yapısında yapılandırmaya gitmek istediğini anladıklarını kaydeden Cardell, “Böylece, bizim rekabet telaşlarımızı gidermek istediklerini anlıyoruz. Bunu yaparlarsa, sundukları yeni yapılandırma tekliflerini dikkatlice inceleyeceğiz. Sundukları yeni yapılandırma kaygılarımızı tam manasıyla ve kapsamlı bir halde gidermeli. Fakat, şu an için konumumuz değişmedi.” tabirlerini kullandı.

CMA, Microsoft’un Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın almasına yönelik Eylül 2022’de inceleme başlatmış ve bu yıl nisanda da birleşme mutabakatının bulut oyun pazarının geleceğini değiştireceğine yönelik rekabet tasalarını münasebet göstererek satın almayı engellemişti.

Activision Blizzard’ın yılın ikinci çeyreğine ait finansal sonuçlarına ait dün yapılan açıklamada, yeni imzalanan bir kontratla Microsoft ile birleşme mutabakatının daha yüksek fesih fiyatı ve yeni ticari düzenlemeler karşılığında 18 Ekim’e kadar uzatıldığı bildirilmişti.

Gerçekleşmesi durumunda, kelam konusu mutabakat oyun dünyasının en büyük satın alma süreci olacak.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER