Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

ABD, siber güvenliğe ilişkin yeni programını duyurdu

ABD idaresi, Amazon, Best Buy, Google, LG Electronics ABD, Logitech ve Samsung Electronics üzere şirketlerle siber taarruzlara karşı daha inançlı akıllı aygıtların belirlenmesine yönelik Siber Güvenlik Etiketleme Programı’nı duyurdu.

ABD, siber güvenliğe ilişkin yeni programını duyurdu
19 Temmuz 2023 - 6:00

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Amerikalı tüketicilerin daha inançlı ve siber akınlara karşı daha az savunmasız olan akıllı aygıtları daha kolay seçmelerine yardımcı olacak yeni programın ayrıntıları paylaşıldı.

Açıklamada, ABD Siber İnanç İşareti’nin (US Cyber Trust Mark) buzdolapları, mikrodalgalar, televizyonlar, iklim denetim sistemleri, fitness aygıtları üzere yaygın kullanılan akıllı aygıtlarda siber güvenlik çıtasını yükselteceği aktarıldı.

Birçok büyük elektronik, aygıt ve tüketici eseri üreticisi, perakendecisi ve ticari birliklerin sattıkları eserler için siber güvenliği artırma konusunda istekli taahhütlerde bulunduğu belirtilen açıklamada, programı destekleyen üreticiler ve perakendeciler ortasında Amazon, Best Buy, Google, LG Electronics ABD, Logitech ve Samsung Electronics’in yer aldığı kaydedildi.

Açıklamada, program kapsamında tüketicilerin belirlenmiş siber güvenlik kriterlerini karşılayan eserlerde bir kalkan logosu biçiminde oluşturulan ABD Siber İtimat İşareti’ni göreceği aktarıldı.

Beyaz Saray’ın açıklamasında, Federal İrtibat Komitesi’nin (FCC) 2024’te faaliyete geçmesi beklenen, Siber Güvenlik Etiketleme Programı’nın kullanıma sunulmasıyla ilgili kamuoyu görüşü almasının beklendiği bildirildi.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER