Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

S. Arabistan ile Türkiye arasında anlaşmalar imzalandı

Türkiye ve Suudi Arabistan ortasında yatırım, savunma sanayii, güç, savunma ve bağlantı alanında mutabakatlar imzalandı.

S. Arabistan ile Türkiye arasında anlaşmalar imzalandı
18 Temmuz 2023 - 15:00

Türkiye Cumhuriyeti ile Suudi Arabistan Krallığı ortasında, direkt yatırım, savunma sanayii, güç, savunma ve irtibat alanlarında mutabakat imzalandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman başkanlığındaki heyetler ortası görüşmelerin akabinde mutabakatlara imza atıldı.

Türkiye Cumhuriyeti ile Suudi Arabistan Krallığı ortasında Direkt Yatırımın Teşvik Edilmesi Alanında İşbirliğine Ait Mutabakat Zaptı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Lideri Burak Dağlıoğlu ile Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al-Falih tarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Enformasyon Bakanlığı Ortasında Bağlantı Alanında İşbirliğine Ait Mutabakat Zaptına, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun ile Suudi Arabistan Medya Bakanı Salman bin Yusuf Al-Dawsari imza attı.

Türkiye Cumhuriyeti Ulusal Savunma Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Savunma Bakanlığı Ortasında İşbirliğine Ait Uygulama Planı, Ulusal Savunma Bakanı Yaşar Güler ile
Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Selman Al-Suud tarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Güç Bakanlığı ortasındaki Güç Alanında Mutabakat Zaptı, Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Suudi Arabistan Güç Bakanı Prens Abdulaziz bin Salman Al-Suud tarafından imzalandı.

Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı ile Baykar Ortasında İşbirliği Mukavelesi’nde Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Halid Bin Hüseyin El Bayari’nin imzaları yer aldı.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER