Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Petrol Ofisi Sosyal Lig ödül töreni gerçekleştirildi

Teknoloji ve oyun şirketi Petrolig Games tarafından geliştirilen 3.3 milyonu aşan oyuncusuyla Türkiye’nin birinci ve en tanınan fantezi futbol oyunu Petrol Ofisi Toplumsal Lig’de 2022-2023 sezonu Üstün Lig’le birlikte sona erdi.

Petrol Ofisi Sosyal Lig ödül töreni gerçekleştirildi
16 Temmuz 2023 - 6:00


Teknoloji ve oyun şirketi Petrolig Games tarafından geliştirilen 3.3 milyonu aşan oyuncusuyla Türkiye’nin birinci ve en tanınan fantezi futbol oyunu Petrol Ofisi Toplumsal Lig’de 2022-2023 sezonu Üstün Lig’le birlikte sona erdi. Dönemi şampiyon olarak tamamlayan Ersin Övez Kia Stonic kazanırken, ikinci sırada yer alan Engin Uçar Kia Rio ve üçüncü sırada yer alan Orhan Demiryürek ise Kia Picanto kazandı. 

Petrol Ofisi Küme CEO’su Mehmet Abbasoğlu: “Dört yıl evvel Petrol Ofisi Kümesi bünyesinde gerçek bir start-up ruhuyla kurulan oyun teknolojileri şirketi Petrolig Games’in birinci eseri Petrol Ofisi Toplumsal Lig, bugün hem oyun dünyasının en kıymetli marklarından biri. Amacımız Petrol Ofisi Toplumsal Lig platformunu yeni spor kısımları ve coğrafyalar ile ölçeklendirerek milletlerarası arenaya taşımak” halinde konuştu. 

Yeni dönemde taşınabilir oyun dünyası trendlerine uygun biçimde geliştirilen yeni tasarımı ve oyuncu tecrübesi ile futbolseverlerin karşısına çıktıklarını belirten Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer, “Sosyal Lig, her dönem yenilerini ekleyerek geliştirdiğimiz özellikleri ve oyuncularına sunduğu tecrübeyle dünyanın en çağdaş fantezi futbol oyunu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Önümüzdeki dönemde da kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel ise, “Dört yıldır Petrol Ofisi Toplumsal Lig’i desteklemekten ve bu heyecana ortak olmaktan memnunluk duyuyoruz. Petrol Ofisi ailesini kutluyor, gelecek yıllarda iş birliğimizin artarak devam etmesini diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Eğlence içerikleri sunan, teknoloji ve oyun şirketi Petrolig Games tarafından geliştirilen, 3.3 milyonu aşkın oyuncusuyla Türkiye Üstün Ligi’ne özel birinci ve en tanınan fantezi futbol oyunu Petrol Ofisi Toplumsal Lig’de 2022-2023 sezonu sona erdi. Petrol Ofisi Toplumsal Lig mükafatları, Petrol Ofisi Küme CEO’su Mehmet Abbasoğlu, Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer ve Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel’in iştirakiyle 14 Temmuz’da düzenlenen merasimle sahiplerini buldu.

Sezonu 4731 puanla şampiyon olarak tamamlayan Ersin Övez Kia Stonic’in sahibi oldu. 4709 puanla genel klasman ikincisi olan Engin Uçar Kia Rio ve 4697 puanla dönemi üçüncü sırada tamamlayan Orhan Demiryürek ise Kia Picanto kazandı. 

Petrol Ofisi Toplumsal Lig’de 2022-2023 sezonu boyunca oyuncular dönem boyunca 38 adet PlayStation 5 ve Petrol Ofisi’nden toplam 1.5 Milyon TL kıymetinde akaryakıt kazandı. 

Hedefimiz Petrol Ofisi Toplumsal Lig platformunu yeni spor kısımları ve coğrafyalar ile ölçeklendirerek memleketler arası arenaya taşımak

Petrol Ofisi Küme CEO’su Mehmet Abbasoğlu: “Dört yıl evvel Petrol Ofisi Kümesi bünyesinde gerçek bir start-up ruhuyla kurulan oyun teknolojileri şirketi Petrolig Games’in birinci eseri Petrol Ofisi Toplumsal Lig, bugün hem oyun dünyasının en kıymetli marklarından biri hem de güç dalında gibisi olmayan bir sadakat sistemi modeli. Toplumsal Lig kendini daima yenileyen, süratle büyüyen bir ekosistem. Örneğin oyuna bu dönem bayan futbol ligi modülü dahil edildi. Bayan futbolunda verdiğimiz dayanağı dijital dünyaya taşımaktan ve modülün gördüğü ilgiden büyük memnuniyet duyuyoruz ki bildiğiniz üzere Petrol Ofisi Kümesi olarak Fenerbahçe ve Galatasaray Bayan Futbol ekiplerinin isim ve göğüs sponsoruyuz.  Yine birebir formda çok yakın bir gelecekte futbolun birleştirici tarafına odaklanan ‘Sosyal Lig Arena’ ile Sandbox Metaverse’te yer alacağız. Toplumsal Lig’in 3.3 milyonluk oyuncu kitlesi ise birbirine gönülden bağlı dev bir aile. Gururla tabir etmek isterim ki 6 Şubat’ta yaşadığımız sarsıntı felaketinde büsbütün gönüllülük şuuruyla oluşturdukları eğitici sarsıntı farkındalık uygulaması Tatbikat’la hepimize örnek oldular. Petrol Ofisi olarak Toplumsal Lig’e ve yenilikçi oyun teknolojilerine yatırım yapmayı heyecanla sürdüreceğiz. Maksadımız Petrol Ofisi Toplumsal Lig platformunu yeni spor kısımları ve coğrafyalar ile ölçeklendirerek milletlerarası arenaya taşımak” formunda konuştu. 

Petrol Ofisi Toplumsal Lig, fantezi futbolda lider

Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer, “Sosyal Lig’i dünyanın en çağdaş fantezi futbol oyunu haline getirme hayaliyle yola çıktık. Yaptığımız yatırım ve geliştirmelerle oyun tecrübesini dünya standartlarına getirdik. Oyunumuz fantezi futbolda önder, futbol oyunları ortasında Türkiye’de bilinirliği en yüksek markalardan biri. Her dönem oyuncular için oyun tecrübesini daha da keyifli hale getirecek geliştirmeler yapmak üzere bir geleneğimiz var; önümüzdeki dönemlerde da bu geleneğimizi sürdüreceğiz. Bizlere verdikleri takviye için Kia’ya da ayrıyeten teşekkür etmek isterim. Önümüzdeki periyotta de bu başarılı iş birliğimizin sürmesini temenni ediyorum.” dedi. 

Sosyal Lig’e geçtiğimiz dönem eklenen yenilikler ortasında oyun tecrübesini zenginleştirerek bilhassa takım kurma evresinde getirdiği avantajlarla rekabeti körükleyen Efsane ve Joker paketleri ile oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Bayan Futbol Harika Ligi yer alıyor.

Gelişme, geliştirme ve yeni teknolojiler Petrolig Games’in DNA’sında yer alıyor

Petrolig Games olarak, teknoloji ve dönüşüm odaklılık ile önümüzdeki periyotta taşınabilir cümbüş ve teknoloji alanında daha büyük kitlelere ulaşmayı hedeflediklerinin altını çizen Cafer, “Pek çok lokal ve küresel platformda içlerinde ‘Best Mobile Game’, ‘Best Sports Game’, ‘Best Gamification’ de olan 80’i aşkın ödülümüz var. Taşınabilir oyun ve cümbüş dalında yeni teknolojiler ve oyuncu tecrübesine yönelik yatırımlarımıza devam ederek ve yurt içi yurt dışı her türlü muhtemel fırsatı kıymetlendirerek Petrolig Games’i oyun bölümünde öncü bir pozisyona getirmek istiyoruz. Mobil cümbüş ve teknoloji alanında yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da bizi daha büyük kitlelere ulaştıracak her türlü proje ve yatırım fırsatına sıcak bakıyoruz.” formunda kelamlarını sürdürdü.

Kia, sporun birleştirici ve bütünleştirici gücüne inanıyor

Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel ise, “Dört yıldır Petrol Ofisi Toplumsal Lig’i desteklemekten ve bu heyecana ortak olmaktan memnunluk duyuyoruz. Bu sene de geçen yıl olduğu üzere birinci üçteki yarışmacılara ‘Güçlü Üçlü’ olarak tanımladığımız Picanto, Rio ve Stonic modellerimizi ikram ediyoruz. Kia olarak sporun birleştirici ve bütünleştirici gücüne inanan ve küresel ölçekte de buna yatırım yapan bir markayız. Bu birleştirici gücü dijital kanallar üzerinden tüm Türkiye’nin katılabildiği bir turnuvayla taçlandıran ve uzun yıllardır bunu tıpkı muvaffakiyetle devam ettiren Petrol Ofisi ailesini kutluyor, gelecek yıllarda iş birliğimizin artarak devam etmesini diliyorum. Dönemi birinci 3 sırada tamamlayıp Kia arabalarını kazanan tüm Toplumsal Lig yarışmacılarını tebrik ediyor, araçlarını hoş günlerde kullanmalarını temenni ediyorum” dedi.

Petrolig Games Hakkında;

Yüzde yüz Petrol Ofisi iştiraki Petrolig Games, hayatın cümbüşünü ve rekabetini herkesle buluşturan, cümbüş içerikleri sunan bir teknoloji ve oyun şirketidir. Türkiye Muhteşem Ligi’ne özel birinci ve en tanınan fantezi futbol oyunu Toplumsal Lig’i geliştiren şirket, yeni teknolojilere yatırım yapmayı sürdürmektedir. Teknoloji ve dönüşüm odaklılık ile önümüzdeki periyotta taşınabilir cümbüş ve teknoloji alanında daha büyük kitlelere ulaşmayı hedefleyen Petrolig Games, ‘yeteneği ve geleceği’ odak noktasına almaktadır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER