Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

EPDK tarafından YEKDEM maliyeti revize edildi

Temmuz ayı ve sonrası için tedarik edilen ünite güç ölçüsü başına öngörülen Yenilenebilir Güç Kaynaklarını Destekleme Düzeneği (YEKDEM) maliyeti güncellendi.

EPDK tarafından YEKDEM maliyeti revize edildi
16 Temmuz 2023 - 15:00

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) mevzuya ait kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna nazaran, Yenilenebilir Güç Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine Ait Yönetmeliğin ilgili hususları kapsamında, bu yılın temmuz ayı ve sonrası için tedarik edilen ünite güç ölçüsü başına öngörülen YEKDEM maliyeti revize edildi.

Temmuz ayı için öngörülen kelam konusu maliyet megavatsaat başına 186 lira 33 kuruş, ağustos için 143 lira 58 kuruş, eylül için 196 lira 97 kuruş, ekim için 220 lira 22 kuruş, kasım için 205 lira 80 kuruş, aralık için de 159 lira 91 kuruş olarak belirlendi.

EPDK’nin Güç Dalında Kullanılan Endüstriyel Denetim Sistemleri İçin Güvenlik Tahlil ve Test Yordam ve Asılları da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna nazaran, güç sisteminde kullanılan endüstriyel denetim sistemlerinde yetkisiz erişim elde edilmesine yahut hassas bilgilere ulaşılmasına ve sistem sürekliliğinin aksamasına neden olabilecek güvenlik açıkları tespit edilip giderilecek.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER