Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

TMO’dan hububat alımına ilişkin açıklama

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Konya’da hasadın başlamasıyla birlikte üreticiden son eser alınana kadar hizmet verileceğini bildirildi.

TMO’dan hububat alımına ilişkin açıklama
15 Temmuz 2023 - 12:00

TMO’dan yapılan yazılı açıklamada, Konya ve hinterlandında hububat hasadının en ağır günlerini yaşadığı belirtildi.

İlk hasadın 20 Haziran’da başladığı belirtilen açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“Konya’da cari tarih prestijiyle arpada yüzde 55 buğdayda ise yüzde 10 hasat gerçekleşmiştir. TMO, ülkemiz genelinde olduğu üzere Konya’da da günler öncesinden hazırlıklarını tamamlamış ve hasatla birlikte TMO alım noktalarında hizmet vermeye başlamıştır. Konya hinterlandında, 47 lisanslı depo ve 28 farklı noktada alım yapan TMO, haftanın yedi günü faaliyet göstererek üreticilerimize hizmet vermektedir. Konya’da, 22 bin 500 üretici TMO’ya eser satmak üzere randevu almış olup 220 bin ton eser alımı yapılmıştır. Günlük alım ölçüsü ortalama 22 bin ton olup açılan ek noktalarla günlük alım ölçüsü ve randevu alan üretici sayısı artmaktadır.”

Hasadın tıpkı anda gerçekleşmesi ve üreticilerin birebir günlere randevu almak istemeleri nedeniyle TMO Randevu Sisteminde vakit zaman yoğunluk yaşandığı kaydedilen açıklamada, “Üreticilerimizin kurumumuza arz edeceği son eser TMO tarafından alınıncaya kadar alım noktaları açık tutulacaktır.” denildi.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER