Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

“Tavan fiyat getirilince taban ücretleri artırmak zorunda kalıyoruz”

Pegasus Havayolları Ceo’su Güliz Öztürk, “3. çeyrekte talebin güçlü olacağını öngörüyoruz. İç çizgilerde tavan fiyat getirilince taban fiyat fiyatları artırmak zorunda kalıyoruz” dedi.

“Tavan fiyat getirilince taban ücretleri artırmak zorunda kalıyoruz”
14 Temmuz 2023 - 3:00

Pegasus Havayolları Ceo’su Güliz Öztürk “Talebin güçlü olduğu bir 3. çeyrek yaşayacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Öztürk konuk olduğu Bloomberg HT yayınında, “2022’den 2023’e geçerken toplam arz koltukta yüzde 20’lik bir büyüme öngörmüştük. Bu büyüme oranını koruyarak devam ediyoruz. Dış çizgiler tarafında da talep güçlü gidiyor. Ünite gelirler şu anda Kovid öncesi yolcu gelirlerinin üzerinde seyrediyor. Havayolu tarafında en kıymetli devir 3. çeyrektir. Talebin güçlü olduğu bir 3. çeyrek yaşayacağımızı düşünüyoruz. Kapasitemizi daha çok yurt dışında büyütüyoruz, 8 uçak daha gelecek. Talep güçlü olduğu sürece daha düzgün fiyatlayabiliyoruz. İç sınırlarda tavan fiyat getirilince taban fiyat fiyatları artırmak zorunda kalıyoruz” dedi. Uçak teslimatlarının gelir projeksiyonlarımız üzerine tesiri olmayacak” diye konuştu.

Birkaç aylık bir gecikme ile Sabiha Gökçen’de 2. pistin devreye alınacağını, artık sona geldiklerini, Eylül, Ekim üzere açılmasını beklediklerini aktaran Özrük, “Hedefimiz bu yılı yüzde 30’larda FAVÖK marjı ile tamamlamak. Bizim 114 uçaklık bir siparişimiz vardı. O uçakların kıymetli bir kısmını teslim aldık. 2025 sonuna kadar 40 uçak daha gelecek. Biz bu filo yatırımına ve filo modernizasyonuna devam ediyor olacağız. Net borcun FAVÖK’e oranında mevcut oranımızı müdafaayı planlıyoruz” tabirlerini kullandı.

Öztürk haftada 4 seferle Karadağ uçuşlarına başlayacaklarını da söyledi.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER