Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Asya borsaları çoğunlukla yükseldi

Asya piyasaları, ABD’de enflasyonu etkileyen bilgilerin beklenenden daha yumuşak gelmesiyle çoğunlukla yükseldi

Asya borsaları çoğunlukla yükseldi
14 Temmuz 2023 - 18:00

Asya-Pasifik piyasaları, ABD enflasyon verisinin beklenenden daha yumuşak gelmesinin akabinde, istihdam piyasasını zayıflatmadan enflasyonun düşebileceğine dair iyimserliğin artırmasından ötürü Cuma günü çoğunlukla yükseldi.

ABD üretici fiyat endeksi Haziran ayında beklenenden daha az artarak yıllık yüzde 0,1 yükselirken, besin ve güç fiyatlarını hariç tutan çekirdek ÜFE, yeniden beklentilerin altında yüzde 0,1 arttı.

Avustralya’da S&P/ASX 200, hükümetin merkez bankası lider yardımcısı Michele Bullock’u misyondaki Philip Lowe’un yerine Avustralya Merkez Bankası’nın bir sonraki lideri olarak atamasının akabinde yüzde 0,85 yükseldi.

Japonya’da Nikkei 225 yüzde 0,23 yükselirken Topix, Mayıs ayı endüstriyel üretim açıklaması öncesinde yüzde 0,09 düştü. Güney Kore’den Kospi yüzde 1,21 yükselerek bölgedeki yararlara öncülük etti ve Kosdaq yükseldi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi, birinci süreç saatinde yüzde 0,57 yükseldi ve Perşembe günü görülen rallisini sürdürdü. Anakara Çin’de Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0.15 yükselirken, Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0.1 düştü.

Singapur iktisadı yılın ikinci çeyreğinde teknik bir sakinlikten kaçınarak büyüdü. Straits Times endeksi, açıklamanın akabinde yüzde 0,4 yükseldi.

asibet roofbet

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER