Sen Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Memur maaşı ve emekli aylıklarını arttıran düzenleme TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi

En düşük memur maaşının 22 bin 17 liraya çıkarılmasını, emekli aylıklarına yüzde 25 artırım yapılmasına yönelik düzenlemeleri içeren ve birtakım vergi artışlarını öngören “6 Şubat 2023 Tarihinde Meydana Gelen Zelzelelerin Yol Açtığı Ekonomik Kayıpların…

Memur maaşı ve emekli aylıklarını arttıran düzenleme TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi
13 Temmuz 2023 - 18:00

Kabul edilen unsurlara nazaran, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin tesirlerinin azaltılması maksadıyla ortaya çıkan finansman muhtaçlığının karşılanmasında kullanılmak üzere, bir kereye mahsus olmak üzere ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) uygulanacak.

AA’nın haberine nazaran, düzenlemenin yayımlandığı tarihte kayıt ve tescilli bulunan araba, otobüs, kamyon, kamyonet, uçak ve helikopterler dahil tüm taşıtlar ile 31 Aralık 2023 tarihine kadar kayıt ve tescil edilecek olan tüm taşıtlar, ek MTV kapsamında olacak. Ek MTV, 2023 yılı için tahakkuk ettirilen MTV fiyatı kadar olacak.

Ek MTV iki eşit taksitte tahakkuk ettirilecek. Ek MTV’nin birinci taksiti, düzenlemenin yayımlandığı ayı izleyen ayın sonuna kadar ödenecek. Teklifin temmuz ayı içinde kanunlaşması halinde ek MTV’nin birinci taksiti ağustos ayı sonuna kadar ödenecek; ikinci taksitinin ise kasım sonuna kadar ödenmesi gerekecek.

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR 2023 - SEN HABER